YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aziz Kocaoğlu'dan Aliağa'ya müjde
Aziz Kocaoğlu'dan Aliağa'ya müjde
24 Mart 2014 06:47
Aliağa’da düzenlenen mitingde konuşan Başkan Kocaoğlu, Aliağa-Menderes Banliyö Hattı’nda çalışmak üzere önümüzdeki aylarda yeni 80 adet çekerin geleceğini ve bundan sonra 5-6 dakikada bir sefer yapılacağını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi adayı Aziz Kocaoğlu, Aliağa’da düzenlenen mitingde İZBAN müjdesi verdi. Başkan Kocaoğlu, “Aliağa-Menderes Banliyö Hattı’nda çalışmak üzere önümüzdeki aylarda yeni 80 adet çekerimiz geliyor ve bundan sonra 5-6 dakikada bir sefer yapılacak. Yolcu sayısı da iki katına çıkacak” dedi.

Konuşmasında CHP’nin 90 yıllık bir çınar olduğuna vurgu yapan Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ülkenin Kurtuluş Savaşı’nın, bağımsızlığa kavuşmasının siyasi örgütüdür. Siz bu çınarın altına oturuyorsunuz. Bir dönem belediye başkanlığı yapıyorsunuz, iki dönem daha yapıyorsunuz, üçüncü kez kazanıyorsunuz; sonra canınız milletvekili olmak istiyor, istifayı basıp gidip milletvekili oluyorsunuz. Ona da eyvallah. Sonra aday gösterilmiyorsunuz, partiden kötüsü yok! Ayrılıp başka bir partiden aday oluyorsunuz. Başka partilere laf söylemiyorsunuz, varsa yoksa CHP’nin adayı, varsa yoksa Büyükşehir Belediye Başkanı. İnsan insandan utanır! Eğer insandan utanmıyorsa, Allah’tan korkar. Bu CHP senin babanın çiftliği mi, adaylık sana babandan miras mı kaldı? ‘Ben varsam CHP var, ben varsam dünya var, ben varsam Aliağa var’ düşüncesi var. Böyle bir şey yok!”

Siyasetin insanı severek, insan ayırmadan yapılması gerektiğini kaydeden Aziz Kocaoğlu, “Siyaset adil, dürüst, ahlaklı yapılır. O zaman siyaset olur ve vatana millete faydalı olur. Siyaset koltuğu bir araçtır. Tek önemli şey, Türkiye Cumhuriyeti ve 76 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Gerisi boş laftır. Aziz Kocaoğlu gider, başka bir arkadaşımız gelir. Biz, ülkemiz ve kentimiz için, her karış toprağımız için çalışıp çabalıyoruz. İş yapma gücümü arttırıyoruz, belediye bütçemizi güçlendiriyoruz” dedi.
 

Aliağa’daki mitinge Belediye Başkanı Turgut Oğuz, CHP’nin başkan adayı Barış Eroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran ve Gürsel Tekin, CHP İl Başkanı Ali Engin ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray da katılarak birer konuşma yaptı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler