YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ayyaş olun yandaş olmayın"
"Ayyaş olun yandaş olmayın"
24 Temmuz 2013 17:25
CHP Ankara İl Başkanlığı üyeleri, basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde basın açıklaması yaptı. CHP Basın Medya Komisyonu Başkanı Gamze Yıldırım "Biz yandaş basına, 'onurlu ol kalemini satma', medyaya da 'Ayyaş ol yandaş olma' diyoruz" dedi.

CHP Ankara İl Başkanlığı üyeleri, basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde basın açıklaması yaptı.

Anadolu Ajansı önündeki basın açıklamasına CHP Ankara Milletvekileri Aylin Nazlıaka ve İzzet Çetin de destek verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, burada yaptığı konuşmada, basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde bayram gibi bir kutlama yapmak istediklerini ancak sansür, otosansür ve cezaevlerinde tutuklu ve hükümlüler varken bunun mümkün olmadığını ifade etti.

Akkaya, 123 gazetecinin tutuksuz, 65 gazetecinin tutuklu olarak yargılandığını belirterek, "Yargılanan ve tutuklu gazeteciler arasında ne tecavüzcü, ne hırsız ne de dolandırıcı var" dedi.

Aralarında 21 yaşındaki bir gazetecinin de olduğu bir çok gazetecinin, neden tutuklu olduğunu bilmediğini söyleyen Akkaya, CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay'ın da bunlardan biri olduğunu söyledi.

"Gezi Parkı eylemleri tüm ülkeyi sararken penguen belgesli yayınlanan bir ülkede" özgür basından söz edilemeyeceğini anlatan Akkaya, hükümet korkusuyla haberi görmezden gelen bir gazetecinin özgür olamayacağını vurguladı. Akkaya, konuşmasını "diren gazeteci" diye tamamladı.

CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın ise basında özgürlük anlamında durumun "içler acısı" olduğunu savunurken, CHP Basın Medya Komisyonu Başkanı Gamze Yıldırım, "Biz yandaş basına 'onurlu ol kalemini satma', medyaya da 'Ayyaş ol yandaş olma' diyoruz" dedi.

 


AA

18:55
 // EL CEVAP
Yandaş oluruz, ayyaş asla!!!...
24 Temmuz 2013 18:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler