YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aytaç Durak'a yeşil ışık
"Durak'ın aklanacağına inanıyorum"
Aytaç Durak'a yeşil ışık
21 Mart 2010 / 08:32 Güncelleme: 21 Mart 2010 / 08:42

Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ile ilgili olarak "Durak, kökü itibariyle Adalet Partisi'nden gelir. Aklanmasını diliyorum, aklanacağına da inanıyorum" diyerek destek verdi.  

Demokrat Parti (DP) Genişletilmiş Bölge Toplantısı'na katılmak üzere Adana'ya gelen Cindoruk, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'a yönelik suçlamalarla ilgili açıklama yaptı. Cindoruk, "Aytaç Durak, kökü itibariyle Adalet Partisi'nden gelir. Aklanmasını diliyorum, aklanacağına da inanıyorum. Deneyimli, 5 dönemdir Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış bir siyasetçinin yanlış yapacağına inanmıyorum" dedi.   
Bir gazetecinin "Durak'ın aklanması durumunda partinize gelebilir mi?" sorusuna Cindoruk, "Aklandıktan sonra buna kendisi karar verecektir" diye konuştu.   
 

Cindoruk, anayasa değişikliğiyle ilgili olarak şu sözlere yer verdi:   

"1990'dan beri anayasa değişikliği için çalışan bir partiyiz. Ben meclis başkanıyken en kapsamlı anayasa değişikliği yapıldı. Ama ben şunu söylüyorum. Anayasa değişiklerini hükümet yapmaz, meclis yapar. Anayasa değişikliklerini parlamento kendi arasında uzlaşmayla yapacak. Ve o anayasa değişikliklerine kimse dokunmaz. Ne Anayasa Mahkemesi dokunur, ne de referandum. Zaten referanduma gerek kalmaz. Referanduma gerek bırakmamak lazım."  

Demokrat Parti Kurucu İl Başkanı Remzi Zeytinli ise, Aytaç Durak ile ilgili olarak "Bizim partimizden ayrıldığında biz onun arkasından bir şey söylemedik. Hatta MHP AK Parti kadar bile olamadı. AK Parti ayrıldığında hırsız demedi. Yarın tertemiz inşallah çıkacak, aklanacak. Ondan sonra ana kucağına geri gelecek. Biz onu yetiştirdik, meyvesini el yedi, bundan sonra biz yiyeceğiz inşallah" diye konuştu.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler