YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aytaç Durak, niçin MHP’den aday oldu?
Aytaç Durak, niçin MHP’den aday oldu?
Aytaç Durak, niçin MHP’den aday oldu?
25 Aralık 2008 / 12:26 Güncelleme: 25 Aralık 2008 / 00:00

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın son “Durak”ı MHP oldu. ANAP, DYP’den AK Parti’ye kadar sağda her partiye giden Durak’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile el sıkışmasından önce sürpriz hamleler yaptığı ortaya çıktı.


"AYTAÇ YANLIŞ YAPTI"


AK Parti’den istifa eden Aytaç Durak, kısa bir süre sonra yanlış yaptığını çevresine söylemeye başladı. Başbakan Erdoğan ve parti yönetiminden “davet” bekledi. Ancak, bir türlü ses çıkmayınca bu sefer Abisi Erdoğan Durak devreye girdi. Adana milletvekillerini arayan Durak, “Bizim Aytaç yanlışlık yaptı” diyerek dönüş sinyalini verdi. Abi Durak bununla da yetinmedi. Şeb-i Arus törenleri için geçen hafta Konya’ya giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la buluştu.


Konya’ya giden Erdoğan Durak, “Aytaç yanlış yaptı, onunla bir görüşseniz” dedi. Başbakan Erdoğan , “Aytaç Bey’le görüşürüm ama aday olarak değil” cevabı ile bütün kapıları kapattı. AK Parti’ye dönüş yollarını kapatan bu mesajı alan Aytaç Durak’ın vakit kaybetmeden MHP ile temasa geçtiği öğrenildi.


AK Parti, Aytaç Durak’ın karşısına Adana’da bir başka ANAP kökenli isimle yarışa girmeye hazırlanıyor. AK Parti’nin Adana adayının eski ANAP milletvekili Mehmet Ali Bilici olacağı öğrenildi.
(Kanalahaber.com)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler