YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayşenur İslam, Ramazan Bayramı mesajı
Ayşenur İslam, Ramazan Bayramı mesajı
27 Temmuz 2014 15:43
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bugün bir yandan bayram sevincini yaşarken diğer yandan başta Gazze'deki kardeşlerimiz olmak üzere bayrama buruk acı yüreklerle giren insanların üzüntülerini paylaşıyoruz. Ülkemizin Gazze'de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalması elbette ki düşünülemez. Gazze'deki zulmün son bulması en içten duamızdır" dedi.

İslam, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bayramların her zaman sevinçleri büyütme, kardeşliği, dostluğu, hoşgörüyü pekiştirme günleri olduğunu bildirdi.

Bayramların dünyada barışa ve huzura vesile olmasının herkesin ortak temennisi olduğunu belirten İslam, böyle günlerin küçükleri sevindirmeyi, büyüklere saygı duymayı hatırlatan ve tüm insani değerlerin paylaşılmasını sağlayan yönleri olduğunu vurguladı.

İslam, mesajında şunları kaydetti:

"Bayram coşkumuzu, ailelerimizle, neşenin sembolü çocuklarımızla, yaşlılarımızla, şehitlerimizin yadigarlarıyla, gazilerimizle paylaşarak çoğaltmalıyız. Bugün bir yandan bayram sevincini yaşarken diğer yandan başta Gazze'deki kardeşlerimiz olmak üzere bayrama buruk acı yüreklerle giren insanların üzüntülerini paylaşıyoruz. Ülkemizin Gazze'de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalması elbette ki düşünülemez. Gazze'deki zulmün son bulması en içten duamızdır. Bu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyor, ülkemizde ve tüm İslam aleminde barış, huzur ve mutluluğa vesile olmasını temenni ediyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler