YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aysel Tuğluk'a sert tepki: Sen teröristsin!
Aysel Tuğluk'a sert tepki: Sen teröristsin!
25 Eylül 2014 20:24
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun, Suriye sınırında güvenlik güçlerine taş atan HDP Milletvekili Aysel Tuğluk’a yönelik, “Sen teröristsin ve o yüce meclisin üyesi olmuşsun” dedi.

Suriye sınırındaki Suruç’un Mürşitpınar Köyü yakınlarında toplanan ve Kobani’ye gitmek isteyen kalabalığa asker ve polis izin vermeyince çatışma çıkmış; HDP’li Milletvekili Aysel Tuğluk’un da aralarında bulunduğu grup güvenlik güçlerine taşlarla karşılık vermişti.

HDP Milletvekili Aysel Tuğluk hakkında bir basın açıklaması yapan MHP Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun,

“İşte bakın sorumsuzluğun daniskası. Sen evet teröristsin ama terörist olmana rağmen de gitmişsin o yüce meclisin üyesi olmuşsun. Sen orada ne olursa olsun, şartlar ne kadar tahrik verici olursa olsun, tabii öyle bir şey de yok, çünkü oradaki asker ve polis hani onların güya savundukları Suriye’den gelen Kürtlerin güvenliği için o polis ve askerler orada. Şimdi sen orada o insanların güvenliğini sağlayan asker ve polisleri taşlıyorsun. Şimdi bakın arkadaşlar, bir milletvekili bunu yaparsa oradaki gençleri Allah aşkına biz nasıl tutacağız, bunları nasıl zaptedeceğiz. Onun için bu onların sorumsuzluğu ama olmaz, olamaz böyle bir şey. Bir vekile bir insana yakışmaz ya böyle bir şey bırakalım vekili ya. Sen tutuyorsun polisi ve askeri taşlıyorsun. İşte bunlar hep açılım denen saçmalığın, şımarıklığın ülkemize kazandırdığı şeyler yani başka bir şey değil” dedi.

 

İHA

22:29
 // Kültekin Oguz
Bu devlet düşmamanları neden yıllardır Türkiye Suriye ve Kuzey İrakı kendilerine yol etmişken şimdi yollarıni mı unutmuslar. Sınırları yol yapan bu hainler bebek katillerinin içinde ne oldu da insanlık duyguları kapardı. Bunları artık millet yemez maksat kürtlere destekse her sınır onlara kapı amaç bagcıyı dövmek....
25 Eylül 2014 22:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler