YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ayrışan değil, birleşen ve bütünleşen olalım"
"Ayrışan değil, birleşen ve bütünleşen olalım"
12 Haziran 2014 18:34
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ayrışan değil, birleşen ve bütünleşen olalım. Çatışan değil birbirini kucaklayan olalım" dedi.

Müezzinoğlu, İpsala Ticaret Borsasının yeni binasının temel atma töreninde, bölge insanının ortak aklın peşinde koştuğu sürece başarıya ulaşacağını söyledi.

Çalışmaların birlik ve beraberlik içerisinde yapılması gerektiğini vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Evet daha önce de ifade ettiğimiz gibi pirincin KDV oranını bulgurla aynı seviyeye ulaştıracağız. İnşallah pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nda bu konuyu tekrar gündem yapacağız. İnşallah bu konuda da bir sonuca ulaşacağız. Yeterki biz birlik ve beraberlik içerisinde olalım, günlük enerjimizi yanlış yerlerde tüketmeyelim. Ayrışan değil, birleşen ve bütünleşen olalım. Çatışan değil birbirini kucaklayan olalım. Yeterki bölgenin zenginliklerini öncelikle bölge insanına kazandıralım. Girişimcilik ruhumuzu tek başımıza değil, birlikte daha güçlü yapabilmenin yollarını arayalım."

Müezzinoğlu, Türkiye'nin birçok konuda gelişerek ilerlediğini ve özellikle sağlık alanında çok ilerilere gittiğini vurguladı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu da bulgurla pirincin hiçbir farkının olmadığını söylediğini.

İki ürünün de aynı özellikte olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, "Kayıtlı ekonomiye katkısı olacağı için pirincin KDV'sinin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesi gerekiyor. Ayrıca İpsala, temeli atılan ticaret borsası binası ile kabına sığmayacaktır. Edirne ve ilçeleri Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan dolayı şanslı yerlerdir. Müezzinoğlu, bölgenin gelişimine de katkıda bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Müezzinoğlu, Hisarcıklıoğlu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin ve diğer yetkililer binanın temelini butona basarak attı.

 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler