YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AYM'nin kararına CHP'den ilk tepki
AYM'nin kararına CHP'den ilk tepki
03 Haziran 2016 16:31
Anayasaya Mahkemesi’nin dokunulmazlıklarla ilgili başvuruyu reddetmesi kararını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Mahkeme topu taca atmak istemiştir" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Anayasa Mahkemesinin dokunulmazlıklarla ilgili başvuruyu reddetmesi kararını değerlendirdi.

Kararı basından duyduklarını, Anayasa Mahkemesi yetkililerinin bile gerekçesi yazılmamış bir kararın nasıl duyulduğuna dair tereddütler yaşadıklarını ifade eden Gök, "Bir görevsizlik kararı verilmişse eğer Anayasa Mahkemesinin, kendisinin görev alanını çok dar yorumladığını düşünüyorum.

Anayasa Mahkemesinin, açıkça Anayasa'ya aykırı olan bu anayasa değişikliği konusunda kendisinin görev alanını daha geniş bir yorumla tarif ederek, incelemesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Gerekçeyi görmeden kararı yorumlamanın da doğru olmadığını vurgulayan Gök, şunları kaydetti:
"Anayasa Mahkemesi topu taca atmak istemiştir. Önümüzdeki günlerde, en kısa zamanda gerekçenin tamamlanacağını düşünüyoruz. Bu karar, Anayasa Mahkemesinin özgürlüklere, anayasada yapılan hatalara, kanunlarda yapılan hatalara olan bakış açısının çok daha geniş olmasını gerektiren anlayışla örtüşen bir karar değildir."

Bi bitmediler
 // ali
acaba kimi savundugunu biliyor mu bu insana benzeyen kisi...
04 Haziran 2016 Cumartesi 04:09
chp
 // Faruk Kömek
işleri güçleri bilgi kirliliği.gündemde olalımda, neler olmuş ne olucak umurlarında değil bunların....
03 Haziran 2016 23:25
 // badar
Hakem sizi kırmızı kartla dışarıattı...
03 Haziran 2016 21:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler