YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aylin Nazlıaka Özgecan için neden dans ettiğini açıkladı
Özgecan Aslan'ın cinayetini dans ederek protesto eden CHP'li vekil Aylin Nazlıaka, "5 yıldız otelde dans etmedim. Dans etmek kadına şiddet uygulayanlara bir tepki şeklidir." dedi.
Aylin Nazlıaka Özgecan için neden dans ettiğini açıkladı
01 Mart 2015 / 09:06 Güncelleme: 01 Mart 2015 / 09:12

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Mersin'de minibüs şoförü tarafından kaçırılarak, bıçakla öldürülen ve ardından da cesedi yakılan Tüm Türkiye'yi yasa boğan Özgecan için ilginç bir eylem başlatmıştı.

Özgecan için dans etmişti

Nazlıaka, Özgecan'ın ölümüne tepki göstermek için bir grup kadınla birlikte şarkılar söyleyerek dans etmişti. Bu olaya Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, birçok siyasetçi ve sanatçı tepki göstermişti.

Olayın vahametini hissedememişti

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Aylin Nazlıaka, neden dans ettiğini açıkladı. "Çok talihsiz bir zamanlama oldu. Cinayetin olduğu gün olayın vahametini hissedememiştim." diyen Aylin Nazlıaka sözlerine şöyle devam etti;

Dans etmek şiddet uygulayanlara bir tepki şeklidir

- Bir siyasetçi olarak seçmeni kazanmak istiyorsanız genel hassasiyetleri dikkate almak durumunda değil misiniz? Dans ederek kadın cinayetlerini protesto etmek halkta ne kadar karşılık bulabilir?

Bugün kimi cenazelerde de ölen kişinin alkışlarla uğurlandığını görüyoruz. O alkış da sevinçli bir alkış değildir. Kadın cinayetlerini dans ederek protesto etmek aynı zamanda kadına şiddet uygulayanlara yönelik bir tepki şeklidir.

5 yıldızlı bir otelde topuklu ayakkabılarla dans etmedim

-CHP’ye halktan kopuk olduğu eleştirisi yapılır. Prensip olarak dans etmenizin hiçbir mahsuru yok elbette ama siyasi strateji açısından CHP imajına zarar vermedi mi?

Eğer ben 5 yıldızlı bir otelde topuklu ayakkabılarla dans etmiş olsaydım belki verebilirdi. Ama ben ayağıma spor ayakkabılarımı giyip sokakta halk tarafından düzenlenmiş bir etkinliğin parçası olarak orada yer aldım.

Özgecan'ın ailesini ilk ziyaret eden siyasetçilerden biriyim

- Özgecan’ın ailesiyle bu konuda konuştunuz mu?

Özgecan’ın ailesini ziyaret eden ilk siyasetçilerden biriyim. Cumhurbaşkanı’nın kızlarının ve Bakan Ayşenur İslam’ın Mersin’e gittiği gün ben de oradaydım ama ben hiç kameraların karşısına çıkmadım.

Olayın detayları çıktıkça hepimizin öfkesi büyüdü

-Ziyaretinizde dans olayıyla ilgili sitemde bulundular mı?

Olayın detayları ortaya çıktıkça hepimizin öfkesi, kızgınlığı büyüdü. Ben de her zaman olduğu gibi hemen acılı ailenin yanına gittim. Özgecan’ın arkadaşları beni tanıyordu; “Lütfen Meclis’te sesimiz olmaya devam edin” dediler. Cumhurbaşkanı’nın beni hedef gösteren sözlerinden sonra ailenin ne düşüneceği konusunda kaygılandım ama neyse ki beni yanlış anlamamışlar.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

inanç meselesi
 // a yılmaz
Doğrudur, din iman olmayınca dans edilir. Sonuç? Boşver millet reklamda görsün!...
01 Mart 2015 15:00
atalarımız ne demiş
 // yalnızkurt
Zırva tevil götürmez......
01 Mart 2015 Pazar 13:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler