YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aygün: "Lice'deki olay planlı bir olay"
Aygün: "Lice'deki olay planlı bir olay"
01 Temmuz 2013 13:48
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Lice'deki olayın münferit değil planlı bir olay olduğunu iddia etti.

Aygün, TBMM'de Hozat'taki fişleme iddialarıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in bir soru önergesine verdiği cevapta, "Mülkiye müfettişlerince yapılan araştırma sonucunda, Hozat Kaymakamı Eren ile diğer ilgililer hakkında yapılacak bir işlem olmadığı sonucuna varıldı" ifadesini eleştirdi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Alt Komisyonu'nunkonuyla ilgili çalışma yaptığını hatırlatan Aygün, Güler'in açıklamasının, komisyonun beyhudi çalıştığını ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Aygün, savcılık soruşturmasının da hikaye olduğunu savunarak, bu soruşturmadan da sadece polisleri aklayan takipsizlik kararı çıkacağını iddia etti.

Güler'in açıklamasının, savcılığı etkilemeye yönelik bir talimat olduğunu ileri süren Aygün, "Türkiye'de ne bir yargı, ne bir meşru devlet otorites,i ne bir savcılık kurumu kalmadığı için Muammer Güler, at oynatmaya devam ediyor" dedi.

Dicle'deki olayın uyuşturucu trafinden kaynaklandığına yönelik açıklamalara ilişkin soru üzerine Aygün, "bunun saçma sapan, kamuoyunu yanıltmaya yönelik" olduğunu iddia etti.

Aygün, "Lice'deki olay münferit değil planlı olay. Hükümetin izlediği yeni dönem politikalarından bağımsız değil. 3-5 tane askerin barışcıl gösteri yapan insanlara ateş açamaz. Hiç kimse riske girmez" diye konuştu.

Hüseyin Aygün, basın toplantısını "Diyarbakır halkını da "Memleketine hoşgeldin TOMA" diye karşıladığı için ben de selamlıyorum" diye bitirdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler