YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydınlık'tan tazminat kazandı
Aydınlık'tan tazminat kazandı
15 Ocak 2013 12:28
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kozinoğlu'nun Aydınlık'a Mektubu-Açıklaması'' başlıklı yazı dizisinde, kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle açtığı davada, Aydınlık gazetesi ve imtiyaz sahibi Mehmet Sabuncu'dan 15 bin lira tazminat kazandı

 

Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile gazetenin avukatı Hasan Fırat Kayaönü katıldı.
 
Cemaloğlu davanın kabul edilmesini talep etti. Kayaönü de gazetede yayımlananların, Kaşif Kozinoğlu'nun, cezaevinden el yazısı ile gönderdiği yazılar olduğunu belirterek, manevi tazminatın koşullarının oluşmadığını savundu.
 
Davayı kısmen kabul eden mahkeme, Aydınlık gazetesinin bağlı olduğu Anadolum Gazetecilik Basım Yayın Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imtiyaz sahibi Mehmet Sabuncu'nun, Başbakan Erdoğan'a 15 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.
 
Dava dilekçesinde, Aydınlık gazetesinde 19, 22, 25 ve 30 Kasım ile 1 Aralık 2011'de yayımlanan sözkonusu yazı dizisinde Başbakan Erdoğan'ın kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddia edilerek, yazının 5 bölümü için toplam 25 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler