YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Ünal: Bu ülkede namaz kılana dokunan el kırılır
AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde namaz kılan gençlere karşı yapılan saldırılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ünal "Bu ülkede namaz kılana dokunan el kırılır bunu bileceksin yani o el kırılır" dedi.
Aydın Ünal: Bu ülkede namaz kılana dokunan el kırılır
26 Aralık 2015 / 06:40 Güncelleme: 26 Aralık 2015 / 09:54

Kanal A da yayınlanan Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın hazırlayıp sunduğu Gözden Kaçanlar programına AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal ve Ekonomist Levent Yılmaz konuk oldu.

Geçtiğimiz günlerde ODTÜ'de namaz kılan gençlere yönelik saldırılarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünal "Gerekirse Cizre'ye girildiği gibi girilir dedim. İnşallah gerekmez. Rektörün bu işi çözmesi gerekir. Rektörün bu sorumluları bulup cezalandırması gerekir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü son derece pişkince çıkıyor ve işte öğrencilerin basketbol sahasında namaz kıldıklarını bundan dolayı olayların çıktığını söylüyor. Koskoca rektör koskoca Profesör doktor yalan söylüyor. Olayı çarpıtıyor" şeklinde konuştu.

İşte Aydın Ünal'ın konuşmasından satır başları:

ODTÜ'DEKİ HAZIMSIZLIK YILLARDIR VAR

Şimde ben iddia değil o bu açıklamaları yapmadan önce ODTÜ'deki arkadaşları aradım. Birkaç tane arkadaşla görüştüm zaten o görüntüleri izledik. Olayların nasıl geliştiğin kendilerinden dinledim. Birkaç arkadaş yaralandı iki tanesinde çok ciddi yaralanma var. Bu olay çıktığı andan itibaren biri de CHP milletvekili olmak üzere ve Uğur Mumcu'nun oğlu yani buna benzer bir takım tanınmış şahsiyetler çokta hafif meşreb biçimde sınavla imtihanla giremediğiniz ODTÜ'ye tankla topla mı gireceksiniz gibi birşey söylüyorlar. Hedef sabtırmanın ötesinde bir de cehalet var işin içerisinde. Benimle ilgili google'a girip iki satır birşey okuma zahmetine girseler benim ODTÜ'de 1988'de öğrenci olduğumu görürler. Ve 1988'de ben ODTÜ'de öğrenciyken o zamanda mescid meselesi vardı o zaman da namaz kılma ibadet etme meselesi vardı ODTÜ'de daha bakın 88'den bahsedşyorum. Yani biz bir kaç arkadaşlar ki namaz kılmaları içindi daha izin verilmiyordu kızların mescide girilmesine. Kızların namaz kılması için mescid yapılabilmesi için, üçlü anfide özgürce namaz kılınabilmesi için bir mücadele yürüttüğümüzü hatırlıyorum. Bir takım zorluklarla karşılaştığımızı hatırlıyorum. 

MESCİD'DEN ÇIKAN ÇOCUKLARA ÇİVİLİ SOPALARLA SALDIRIYORLAR

Aradan o kadar zaman geçmiş. Türkiye değişmiş gelişmiş AK Parti iktidarında Müslümanlar özgürlük kazanmış özgüven kazanmış her kesime özgürlük sağlanmış. Özellikler nefret ayrımcılık red inkar asimilasyona son vermek için kararlı bir mücadele yapılmış ama bir bakıyorsunuz Ankara'nın bir göbeğinde bir üniversite de mescid'den çıkan çocuklara civili sobalarla saldırı gerçekleştiriliyor. Bu kabul edilebiliecek bir durum değil. Ben bunu konuşmaktan bile haya ediyorum inanın. Bü ülkenin bırakın bir üniversitesinde hiçbir yerinde bu yaşanamaz. 

HİÇBİR AHLAKSIZ BU ÜLKEDE NAMAZ KILINMASINI ENGELLEYEMEZ

Biz Çanakkale Savaşını bu yüzden verdik. Çanakkale Savaşını bu ülkede ezan okunsun, namaz kılınsın, bu ülkede Kuran öğrenilsin, öğretilsin ve Ayyıldızlı bayrak dalgalansın diye verdik. Ardından Kurtuluş Savaşını da bunun için verdik. Biz tarla için, kuş için, taş için savaş vermedik. Bu semalarda ezan okunsun Kuran opkunsun namaz kılınsın diye Ayyıldız özgürce dalgalansın diye biz bu Kurtuluş, İstiklal Savaşını verdik. E bizim İstiklal Marşımızda da 'Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli' yani önemli olan bu topraklar da o ezanın inlemesi namazın kılınmasıdır. Hiç kimse hiçbir hadsiz, hiçbir ahlaksız bu ülkenin hiçbir yerinde namaz kılınmasını engelleyemez. 

KOSKOCA REKTÖR YALAN SÖYLÜYOR

Ben bunu söyledim gerekirse Cizre'ye girildiği gibi girilir dedim. İnşallah gerekmez. Rektörün bu işi çözmesi gerekir. Rektörün bu sorumluları bulup cezalandırması gerekir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü son derece pişkince çıkıyor ve işte öğrencilerin basketbol sahasında namaz kıldıklarını bundan dolayı olayların çıktığını söylüyor. Koskoca rektör koskoca Profesör doktor yalan söylüyor. Olayı çarpıtıyor. Orda mescid'den çıkarken saldırıya uğrayan ve yaralanan çocuklar var. 

CUMHURBAŞKANI ODTÜ'DEKİ OLAYI TAKİP EDİYOR

AK Parti grubu içindeki ODTÜ mezunu arkadaşlarımızla da görüştük. Onlarla bu meseleyi çok yakından takip ediyoruz. BUnu Cumhurbaşkanımızda Başbakanımızda bu meseleyi çok yakından takip ediyorlar. Burası Sırbısitan değil, burası uygur bölgesi değil, burası Türkiye Cumhuriyeti burada hiç kimse namaza, ezana, Kuran'a ve Ayyıldızlı bayrağa el uzatamaz. Uzatırsa da karşılığını alır. 

NAMAZ KILANA DOKUNAN EL KIRILIR

Bu işler dışardan polisle güvenlik görevlisiyle çözülmez. Bu işler öğrencilerin kendi çözebilecekleri bir konu da değil bunu rektör rektörlük çözmek zorunda. ha eski Türkiye yok yani, Rektör ben bunu çözmem solcuları kayırırım burda bu gelenek devam etsin. Solcu faşizm devam etsin yürüsün diye düşünüyorsa o dönemde bitti. O gazateler ne yazarsa yazsınlar. Onların solcu dergileri modası geçmiş tarihin tozlu raflarında kalmış, Twitter hesaplarından falan ne yazarlarsa yazsınlar. Kardeşim bu ülkede namaz kılana dokunamazsın geçti o günler. O el kırılır bunu bileceksin yani o el kırılır. 

 KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

 // Yılmaz
Kırın o zaman Allah rızası için sonuna kadar bu millet sizinle biz bu uğurda can vermeye hazırız....
26 Aralık 2015 10:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler