YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayaklar ne zaman baş oldu!
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında önemli konulara değindi.
Ayaklar ne zaman baş oldu!
25 Haziran 2013 / 12:12 Güncelleme: 25 Haziran 2013 / 13:36

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şiddet hiçbir zaman zaferin müjdecisi değildir. Şiddet biter, ötekileştirir. Şiddete başvuranlar, her zaman, her daim kaybetmeye mahkumdur. Bu millet bu kampanyaları yutmadı, kimin ne yapmak istediğini gördü, her zaman hakkın, haklının yanında yer aldı" dedi.

"Biz halkın taleplerine hiçbir zaman sırtımızı dönmedik"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz hiçbir zaman halkın tepkilerine, taleplerine sırtını dönen, yüz çeviren bir Hükümet olmadık. 10,5 yıl boyunca her bir ferdin, her bir grubun taleplerini, derisinin rengine, diline, inancına, kazancına bakmadan dinledik, dikkate aldık. Geçtiğimizde 10,5 yıl boyunca yüzde 100'ün Hükümeti olmak için tam bir hassasiyet gösterdik" dedi.

"Ayaklar ne zaman baş oldu!"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı yazılı ve görsel medyada olanlar, bu tiplere haddini bildirmiyor. Bundan daha büyük haddini bilmemek olur mu  Kalkacaksın sen, Hükümete 'Şu valiyi, şu emniyeti görevden al, şunu açığa al, şunu şuraya götür, bunu buraya götür.' Önce sen haddini bileceksin. Bilmem ne platformuymuş, ne platformu olursan ol. Ayaklar ne zamandan beri baş olmaya başladı. Böyle şey olur mu  Milletin vermiş olduğu bir yetki var. Milletimizin verdiği bu yetkiyi kullanamaz duruma gelirsek o zaman bittik demektir" dedi.

"Alevi vatandaşlarımızın sorunlarına da eğiliyoruz"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz yüzde yüzün Hükümeti olarak Türkiye'deki her inanç grubu gibi Alevi vatandaşlarımızın da sorunlarına büyük bir samimiyetle eğildik. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için önemli adımlar attık. Yeterli olmayabilir. Sorunları henüz tamamen çözme kavuşmamış olabilir. Ancak bu sorunları çözmek için samimiyet göstermediğimizi, art niyetli hiç, hiç kimse iddia edemez" dedi.

"CHP kirli planların içinde yer alıyor"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Son yıllarda CHP'nin Alevi vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için gayret sarf etmek yerine onları tahrik etmek için hangi kirli planların içinde yer aldığını da çok iyi biliyoruz. Türkiye genelindeki tüm Alevi kardeşlerimizin de CHP'nin bu kirli, bu tehlikeli oyununu görmelerini kendilerinden önemle rica ediyorum. Kapıların işaretlenmesi olayından tutunuz, Reyhanlı saldırısına, Suriye ile irtibatlarından tutunuz, Gezi olaylarına kadar CHP, çok tehlikeli bir senaryoya aleni şekilde destek vermiştir, destek vermektedir" dedi.

"CHP faşist görmek istiyorsa İsmet İnönü'ye baksın'"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün "bozuk plak gibi "faşist diktatör" dediğini belirterek, "Faşist diktatör görmek istiyorlarsa aynaya baksınlar, geçmişlerine baksınlar. Eğer faşist diktatör görmek istiyorlarsa emri altına girdikleri Suriye'nin Eset'ine baksınlar. Eğer faşist diktatör görmek istiyorlarsa parti genel merkezlerindeki Milli Şef'in fotoğrafına, Dersim katliamının mimarı Milli Şef'lerinin fotoğrafına baksınlar" dedi.

"Polis durup dururken otele girmedi!"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Divan Oteli'ne polis saldırdı" iddialarına cevap vererek, "Durup dururken polis otele saldırmadı. Meydanlarda polisle çatışanlar, oraya kaçtılar, oraya sığındılar. Oranın sahipleri de onlara güzel bir ev sahipliği yaptı. Onun peşinden polis oraya girdi. Biliyorsunuz, yasalarda yataklık etmek de suçtur. Bu bir yataklık etme suçudur aynı zamanda" dedi.

"Asıl şiddete polisimi uğramıştır"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Polisimin de yanlışları vardır. Doğrudur. Yanlışı olanlara ilgili zaten Bakanlığım gerekli araştırmayı, soruşturmayı yapıyor. Ama burada olaya geniş baktığımız zaman zulme uğrayan polisimizdir. Şiddete uğrayan polisimizdir" dedi.

"Ülkemiz üzerinden ekonomik operasyona izin vermedik"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Taksim Gezi Parkı odaklı eylemlerle Türkiye ekonomi üzerinde ciddi operasyon yapılmak istendiğini vurgulayarak, "Bu operasyon tutmadı. Rahat olun. Türkiye üzerinde bu ameliyatı yapamadılar. 10,5 yıldır boyunca yaptığımız köklü reformlar, böyle böyle bir operasyonun başarıya ulaşmasını engelledi. Yatırımcılar ülkemize, ülkemiz ekonomisine, demokrasimize, geleceğimize güven duymaya devam ediyorlar. Ülkemize yatırım yapanlar yatırımlarından vazgeçmiyorlar. Hem doğrudan hem portföy yatırımları devam ediyor" dedi.

"Faslın açılmasını bekliyorduk"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliğinin yeni fasıl açılmasıyla ilgili kararına ilişkin, "Aynen beklediğimiz yönde. Bundan sonrası tamamıyla fasılla ilgili olan birimlerimiz, çalışmalarını zaten kendi aralarında yapacaklar. Herhangi bir sıkıntı yok" dedi.

Gazze ziyareti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze ziyaretine ilişkin, "Gazze hazır. Biz, olaylar nedeniyle hazır olamadık. Her an sürpriz yapabiliriz" dedi.

 

AA

üslup
 // mert
meclisimizin bu üslupsuzluğu ile daha çok karışır bu ülke demedi demeyin....
25 Haziran 2013 Salı 21:14
had
 // yılmaz türk
aleviler kardeşim falan değil . kusura bakma recep efendi....
25 Haziran 2013 Salı 14:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler