YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avukatından Şevket Kazan'a şok
Dönemin Adalet Bakanı Kazan'ın avukatı 'müvekkilinin şikayetçi olmadığını beyan etmesi nedeniyle Kazan'ın vekaletinden çekildiğini' bildirdi.
Avukatından Şevket Kazan'a şok
25 Şubat 2015 / 08:26 Güncelleme: 25 Şubat 2015 / 08:26

28 Şubat Davası'nda "mağdur" olarak beyanı alınan dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan'ın avukatı İsmail Aydos, "müvekkilinin şikayetçi olmadığını beyan etmesi nedeniyle Kazan'ın vekaletinden çekildiğini" bildirdi.

Aydos, davayı gören Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesine verdiği dilekçede, "Müşteki Şevket Kazan'ın vekili olarak Sayın Mahkemenize vekaletname/yetki belgesi sunmuştum. Ancak Şevket Kazan'ın şikayetçi olmadığını beyan etmesi nedeniyle vekaletinden istifa ediyor, çekiliyorum" ifadesine yer verdi.

Kazan, 28 Şubat Davası'nda geçen hafta "mağdur" olarak verdiği ifadede, "Savcılıkta şikayetçiydim. Gelinen noktada her insanda vicdan var. Ben de insanım, şikayetçi değilim" demiş, aynı gün öğleden sonra ise mahkemeye dilekçe vererek, "şikayetçi olduğunu" bildirmiş ve davaya katılma talebinde bulunmuştu.

Ancak mahkeme, "CMK'nın 243. maddesine göre, duruşmada şikayetten vazgeçilmesi halinde bir daha katılan sıfatı alınamayacağı ayrıca Ceza Genel Kurulunun içtihatlarında da şikayetten vazgeçen şikayetçi hakkında katılma verilemeyeceği" gerekçeleriyle Kazan'ın katılma istemini reddetmişti.

tesadüf mü ?
 // Ömer
Bu ülkedeki devşirmelere bakın:Zek,cavit,evren,uzan,torinolu,menzir,kozakçı, ...(Osmanlı ve cumhuriyet dönemindekiler hariç) bu gibilerin genlerinde ihanet var galiba...
25 Şubat 2015 Çarşamba 09:45
2015
 // yılmaz türk
Mücahid erbakan ın elemanları, ne bekliyordunuz ? Ümmeti Muhammedi aldatıp oyalayan ..............................................................
25 Şubat 2015 Çarşamba 09:33
ya tehdit edilde yada birilerinin..
 // atiker
adamıymış biz sandıkki bu ülkenin hayrına çalışan adamlardan bu zalim 28 şubattan sonra hükümetin düşüp anasol-m hükümeti zamanında il il ilçe ilçe gezip konferanslar veriyordu ve millete 28 şubatın kendilerine ve millete yaptıkları zulümleri anlatıyordu şimdi anlaşılıyorki bunlar batının emperyalistlerin ülkemizdeki tiyatro oyuncularıymış hasta türkiyeyi komadan çıkarmamak için görevlendirilen piyonmuşlar bunun gibi her siyasi partinin içerisinde kripto binbir suratlı adamlardan mevcut....
25 Şubat 2015 Çarşamba 09:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler