YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Avucunuzu yalayacaksınız'
Hükümete yönelik eleştirilerini sürdüren MHP lideri Bahçeli, '3. defa iktidarı bekliyorsanız, avucunuzu yalayacaksınız.' dedi.
'Avucunuzu yalayacaksınız'
20 Şubat 2011 / 19:39 Güncelleme: 20 Şubat 2011 / 19:41

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Türkiye mezhep temelli bir ayrışma ve etnik çatışmanın eşiğinde'' dedi.

Bahçeli, Mersin'in Silifke ve Aydıncık ilçelerindeki bazı belde belediyelerini ziyaret etti. Daha sonra karayoluyla geldiği Gülnar ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Günel'i makamında ziyaret etmesinin ardından halka hitap eden Bahçeli, 2011 yılının yaklaşan seçimler nedeniyle millet ve devlet açısından önem arz ettiğini söyledi.

Her vatandaşın farklı siyasi görüşü savunabileceğini, ancak devletin ve milletin geleceği için seçimlerin farklı açılardan da incelenmesi gerektiğini dile getiren Bahçeli, ''8 yıllık iktidara baktığımızda zaman zaman büyümede bazı gelişmeler olmasına rağmen, bu gelirin eşit olarak dağılmadığını, her evde üniversite veya askerliğini bitirmiş, ama şu an işsiz olan gençlerimiz bulunduğunu görüyoruz. Bu genç işsizler her geçen gün artıyor. Nitekim hayat zor şartlar altında gelişiyor'' dedi.

İktidarın sorunlara çözüm üretemediğini iddia eden Bahçeli, şöyle konuştu:

''Kafayı 2B'ye takmışlar. Düzensiz ve bağımsız olarak büyük şehirlerdeki orman arazilerine ev bark kuranlara hesap soracaklarını vaat ederken, vatandaşın, orman köylülerinin Cumhuriyetin ötesinden beri tapularını iptal ediyorlar. Böyle bir 2B uygulamasını kabul etmek mümkün mü?

Türkiye mezhep temelli bir ayrışma ve etnik çatışmanın eşiğinde. İmralı ağzı ile konuşmaya başladılar. İki dilde hayattan, demokratik özerklikten, federasyon zırvalıklarından bahsediyorlar. Bütün bunlar olurken, hiç iyi bir şey olmuyor mu diye sorarsınız, halkımız yönünden iddia ediyorum; hiç iyi bir şey yok. Evdeki aşınız arttı mı, çocuklarınız iş bulabildi mi, geliriniz arttı mı? Bunların tamamına 'hayır' derken bir de Recep Tayyip Erdoğan'ın haline bakın. Gemicikler... Şimdi gemiler kurmaya başladı.''

Rüşvetin ve haksızlığın her geçen gün arttığını önü süren Bahçeli, ''Bugünkü iktidardan hesap sormak lazım. Bunun için onları iktidardan uzaklaştırmak ve dokunulmazlıklarından kurtulmasını sağlamak lazım. Millet sizden bir şeyler bekledi. 1. iktidarlığı verdi, olmadı 2. defa verdi. Şimdi 3'üncüsünü bekliyorsanız, avucunuzu yalayacaksınız'' diye konuştu.

Türkiye halkının sabırlı olduğunu anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

''Milletimiz inançlıdır, şükür ve metanet sahibidir. Başka ülkede olmuş olsa Ortadoğu'dan çok daha önce Türkiye'de her türlü ayaklanma olurdu. Türk milleti, sabırlı, devletine bağlıdır. Ama şimdi görüyorsunuz Güneydoğu Anadolu'da her gün çatışma var. Öyleyse bu iktidar gitmeli. Bu iktidar gitmedikçe, millet bölünecek. Artık iktidar olma zamanımız geldi.'' AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler