YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avuçlarını yalarlar
AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklama yaptı. Elitaş, 'Fitne fesat yapmaya çalışanlar avuçlarını yalarlar.' dedi.
Avuçlarını yalarlar
31 Temmuz 2012 / 16:43 Güncelleme: 31 Temmuz 2012 / 16:47

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ''Sayın Başdanışman kendi görüşlerini ifade etmiş. Sayın Gül'ün fikirleri değil. Sayın Gül bu konuda ketumdur. Fikirlerini ilk etapta beyan etmez, su yüzüne, dışa vurmaz bir yapısı vardır'' dedi.

Elitaş, MKYK toplantısı için AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mustafa Elitaş, ''Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bir gerginlik, bir çekişme olduğu belirtiliyor. Sayın Başbakan aday olunca, Sayın Gül'ün aday olmayacağı söyleniyor. Bu görüşe katılıyor musunuz '' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Sayın Başdanışman kendi görüşlerini ifade etmiş. Sayın Gül'ün fikirleri değil. Sayın Gül bu konuda ketumdur. Fikirlerini ilk etapta beyan etmez, su yüzüne, dışa vurmaz bir yapısı vardır.

Herkesin anlayamadığı, kabul edemediği, kanıksayamadığı bir durum var. Bizim yetişme tarzımızda, bizim yetişme iklimimizde kişiler oturdukları makamlara sabit veya yapışmış vaziyette değillerdir. Zamanı geldiğinde başkasına devretmesini iyi bilirler. Ben hem Sayın Gül'ü, hem Sayın Başbakan'ı çok yakından tanıyan birisi olarak açık yüreklilikle diyorum ki; herhangi birisi bir yere aday olduğu takdirde diğerinin buna karşı aday olacağını tahmin etmiyorum. Bunların dostlukları başkalarının anlayabileceği bir dostluk değil. Dostluklarını koltuklara değişmeyecek bir yücelikte bir dostlukları vardır. O anlamda hiç kimse endişe etmesin, yeni yeni meseleler ortaya çıkarmaya çalışmasın. Zamanı geldiğinde her şey yoluna girer. Fitne fesat yapmaya çalışanlar avuçlarını yalarlar''

Elitaş, ''Sayın Gül'ün kırılmış olabileceğini düşünüyor musunuz '' sorusuna, ''Sayın Basın Başmüşavirinin ifadesi bu şekilde. Bu konuda bizim Sayın Gül ile ilgili yorum yapmamız mümkün değil. Başmüşavir o şekilde ifade etmiştir'' dedi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler