YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'dan gelen solcu dönmeler!
Avrupa'dan gelen solcu dönmeler!
04 Eylül 2013 10:12
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Atatürkçü Düşünce Derneği Altınoluk şubesi tarafından düzenlenen bir söyleşide yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Altınoluk'ta yaklaşık bin kişinin izleyici olarak katıldığı ‘Barış ve Demokrasi’ konulu söyleşide, “Bakın çok meşhur bir hikaye. İsviçre’ye gidiyor bizim Adalet Bakanı. Tanıştırıyorlar. İsviçre Denizcilik Bakanı diye. Diyorlar, ‘İsviçre’de hiç Denizcilik Bakanı olur mu? Deniz yok ki, sizde’ diyor. ‘Türkiye’de Adalet Bakanı varsa, adalet yok.

İsviçre’de de deniz yok ama Denizcilik Bakanı var’ diyor. Biz bugün demokrasiyi konuşuyoruz. Türkiye’de demokrasi yok, ileri demokrasi var. Teröristlerin sınırdan geçişini gazeteciler fotoğraf çekiyor. Genel Kurmay açıklama yapıyor. ‘Henüz bir bulguya rastlanmamıştır’ diyor. Yani teröristi göremeyen bir Genel Kurmay Başkanı var. Milletvekili açıklama yapıyor ve ‘Bu 30 Ağustosları ne zamana kadar kutlayacağız’ diyor. Böyle Genel Kurmay Başkanı, böyle milletvekili. Hükümet hendek kazacak, savaşıyorum diyecek. Türkiye’yi savunmayı hendek kazmayla eşleştiren bir hükümet var” dedi.

Polislere militan benzetmesi

Konuşmasında sık sık benzetmeler yapan ve alıntılar kullanan Muharrem İnce, polislere de militan benzetmesi yaptı. “Vali çıkıyor, polise kahramanlık destanı yazdı diyor. Kim o polis? 15 yaşında çocuğu saçlarından sürükleyen polis. Evin içine gaz bombası atan polis. Bunlar polis değil.

Bunlar AKP’nin 10 yıldır işe aldığı militanlar. Söz veriyoruz size; CHP iktidarı döneminde 15 yaşında saçlarından sürüklenen kızın hesabını polise sormayan şerefsizdir. Geleceğimiz tehlikede. Kurdumuz, kuşumuz, çiçeğimiz, böceğimiz, ovamız, meramız, akar sularımız, belediyelerimiz, laikliğimiz, geçmişimiz, birikimlerimiz, medeni kanun, aklımıza ne geliyorsa, geleceğimiz tehlikede. O zaman ne yapacağız? Bakın, şair; ‘Çok güzel diyor. Hasan dağı arpalıktır, eğer saban yürürse. Her derede bir değirmen, eğer suyu gelirse. Her köylüden bir tavuk, eğer köylü verirse. Güzel gidiş bu gidiş, eğer sonu gelirse.’ Diyor” diye konuştu.

“Oturursun terbiyeli maymun gibi orada”

Milletvekillerini ikiye ayıran CHP Genel Başkan Yardımcısı İnce, “Terbiyeli maymun” benzetmesiyle de dikkatleri üzerine çekerken, “Atatürk, ‘Bir tek şeye ihtiyacımız var, o da çalışkan olmak’ diyordu. Şimdi bir şeye daha ihtiyacımız var. Cesur olmaya ihtiyacımız var. Korkmayacağız. 2 tip milletvekili var. Birisi; Alırsın zamanı gelince. Gelirsin oturursun terbiyeli maymun gibi orada. İkincisi ise, meydan okursun, meydan. Milletvekili de, gazeteci de, bakkal da, öğretmen de, doktor da, holding patronu da meydan okuyacak.

Ben o holding patronlarının birisine, ‘Benim kaybedecek şeylerimle, senin kaybedecek şeylerine baktığımızda sen zararlı çıkarsın’ dedim. Sen de elini taşın altına koy. Korkma bunlardan dedim. Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler, hazine soyulurken aldırmıyor öküzler. Boşuna inat etme hemen salla başını, uslu otur, hoş geçin, zıkkımlan maaşını. Kenara çekilip zıkkımlananlardan olmayacağız” şeklinde konuştu.

“Avrupa'dan gelen solcu dönmeler”

Gerçekleşen referandum ile ilgili yaptığı açıklamaları sırasında Avrupa’dan gelen ve Evet oyu kollananlara, ‘Solcu dönmeler’ ve ‘Antel - dantel takımı’ şeklinde ithamlarda bulunan Muharrem İnce, “Türkiye laiktir, laik kalacak diye slogan atıp, sonrada seçim günü Altınoluk’ta plajda yatmayacağız. Hiç kurura bakmayın. Partinin ilçe başkanını telefonla arayıp, İstanbul’a otobüs kaldırıyor musunuz? Diye sormayacağız. Bineceksin otobüse, gideceksin. Bakın, gazetecilerin olmadığı yerde AKP milletvekilleri, ‘Sizin cumhuriyetçiler, cumhuriyeti çok sever ama denizi daha çok sever’ diyor. Onun için ki, seçimleri Haziran’a, Temmuz’a koyuyorlar. 1 buçuk milyon insan plaj sevdası yüzünden seçimlere gitmiyor. O zaman bunu birlikte çözmemiz lazım.

Siz o Avrupa’dan gelen o solcu dönmeleri, Türkiye’deki işbirlikçileriyle beraber, o emperyalistlerin uşakları, o beli plastikten yapılmış politikacılara bakmayın siz. O dönmeler, o liboşlar, o antel - dantel takımına bakmayın siz. Onlar değimliydi, referandumda yetmez ama evet diyenler? O solcu takımı, o çakma solcular değil miydi? Yapmayın, etmeyin dedik. Ben sosyalistim dedi. Türkiye özgürleşecek, Türkiye demokratikleşecek dedi. Yahu önce insan ol yeter dedim. Bu referandumda hayır diyelim dediğimizde o dönme takımı, o antel - dantel takımı ne yazık ki, bizi faşistlikle suçladı. Bir gün kürsüde dedim ki; Esad’ın canı cehenneme, ben Türkiye’ye bakarım dedim” dedi.

“O bize CE-HA-PE’ dedi, biz ‘A-KA-PE’ demedik"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP telaffuzunu da eleştiren Muharrem İnce, AK Parti’yi A-KA-PE diye telaffuz etmediklerini vurgulayarak, “Başbakan çıktı geldi kürsüye dedi ki, ‘O, Ca-Ha-Pe’nin’ dedi. Biz ona ‘A-Ka-Pe’nin’ demiyoruz ama o bize ‘Ca-Ha-Pe’ diyor, ‘O, Ca-Ha-Pe’nin başı değil, yanı’ dedi. Beni kasıt etti. ‘Esat’a canı cehenneme diyor. Acaba Obama’ya diyebilir mi?’ dedi. Yani sıkar biraz dedi. Bana pası verdi. Kürsüye çıktım, Esat’ın da, Obama’nın da, senin de canı cehenneme dedim. ‘Peki ben dedim.’ Dedim. ‘Sen diyebilir misin?’ dedim. O günden beri ağzını bıçak açmıyor” deyi konuştu.

İnce kendini izleyenlere de sinirlendi

Söyleşiyi izleyenlerin bazıları, önleri kapandığı gerekçesiyle bağırmaya başlayınca, Muharrem İnce de, bağırmalarıyla sözlerini kesen izleyicilere sinirlenerek tepki gösterdi. Karşısındakilere laf atmayı bırakmalarını ve dinlemelerini söyleyen İnce, “Bırak önün kapanırsa kapansın. Muharrem İnce'yi görmesen de olur. AKP Cumhuriyetin önünü kapatıyor. Sen onu göreceksin” dedi.

Konuşması sırasında akşam ezanı okunmaya başlayınca, Grup Başkanvekili Muharrem İnce konuşmasına ara vererek ezanın bitmesini bekledi. Söyleşiye, İnce’nin yanı sıra, ADD Altınoluk Şube Başkanı Özlem Aytekin ve gazeteci Mustafa Mutlu da konuşmacı olarak katıldı. Söyleşinin sonunda konuşmacılar vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Dinleyiciler arasında, Güre Belediye Başkanı Kamil Saka’da dikkat çekti.

 

İHA

11:43
 // Maliki
Hayatın saldırmak ve ısırmak la geçecek
Biraz ince ol ince
Kuduz gibi saldırıyorsun
Kim ısırdı senide kudurttu
Koç mu ', Doğan mı,...
04 Eylül 2013 11:43
11:08
 // Oktay D Gezer
Bu kadar ağzı bozuk,kufurbaz bir grup baskanvekiline katlanabilen Sn(emekli)Genel Müdüre sabır dilerim;sık sık "KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM" turkusuyle teselli bulduğunu sanıyorum....
04 Eylül 2013 11:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler