YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa Konseyi üyesi 47 ülkede cumhurbaşkanına hakaret suç
Avrupa Konseyi üyesi 47 ülkede cumhurbaşkanına hakaret suç
10 Nisan 2016 16:57
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Konseyine 47 ülkenin üye olduğunu belirterek, "Bu 47 üye ülkenin neredeyse tamamında cumhurbaşkanına, devlet başkanına hakaret suçtur." dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonunda düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kente yapılan yatırımların hepsinde AK Parti kadrolarının imzası olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a içeriden ve dışarıdan el birliği ile olumsuz kampanya yapıldığını vurgulayan Bozdağ, "Avrupa Konseyine 47 tane ülke üye bu gün. Bu 47 üye ülkenin neredeyse tamamında cumhurbaşkanına, devlet başkanına hakaret suçtur. 

Peki Avrupa Konseyi bu güne kadar bu ülkelerin herhangi biriyle ilgili böyle bir görevlendirme yaptı mı? Yapmadı. Ama Türkiye’ye gelince yaptılar." diye konuştu.

Ne yaparlarsa yapsınlar milletin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan muhabbetini yok edemeyeceklerini belirten Bozdağ, şöyle devam etti:

"Büyük bir kampanyayı ahlaksızca, hukuksuzca, insafsızca yürütüyorlar. Onları deşifre etmek, onları milletimize göstermek için bunu burada yapma gereği duydum. 

Tabi şimdi konu Anayasa Mahkemesinde. Anayasa Mahkememiz ne kadar verecek hep beraber onu göreceğiz. Ama milletin bu noktada kararı çoktan nettir.'' 

Terör operasyonları

Muhalefet partilerine de seslenen Bozdağ, Avrupa Konseyinin, Fransa'nın terörle mücadelesine verdiği desteği Türkiye'ye vermediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Her gün Fransa'da ki gibi terör olayları olan Türkiye'nin terörle mücadelesine, Fransa’nın terörle mücadelesine verdiğiniz gibi destek veriyor musunuz? Aynı desteği onlar vermiyorlar ama biz bunu biliyoruz. Buna rağmen biz doğru olanı doğru biçimde yapmaya gayret ediyoruz. 

Bundan sonra da aynı yöntemle mücadelemizi hukuk içinde etkin ve kararlı biçimde sürdürmeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın. 

Bizim burada muhalefetten beklediğimiz, teröristlere karşı yapılan operasyonu sivillere karşı operasyon gibi gösteren HDP ye karşı, terör örgütlerine karşı, devletinin yanında güvenlik güçlerinin yanında durması ve onlara hadi oradan demesidir. Siz yanlış yapıyorsunuz demeleridir. Bu güne kadar öyle bir söylem yok."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler