YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atatürk'ü istismar edenlere sert çıktı
Atatürk'ü istismar edenlere sert çıktı
10 Kasım 2012 18:04
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ''Muasır medeniyet seviyesinin üstüne sadece çelenk konularak, Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşı'nı istismar ederek çıkılmaz'' dedi.

Süleyman Soylu, Marmaris'teki bir otelde düzenlenen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Eğitim Programı'nda yaptığı konuşmaya, ebediyete intikalinin 74. yıl dönümü dolayısıyla Atatürk'ü anarak ve Siirt'in Pervari ilçesinde helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askere rahmet dileyerek başladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye kurulurken muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmayı hedef gösterdiğini belirten Soylu, ''Muasır medeniyet seviyesinin üstüne sadece çelenk konularak, Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşı'nı istismar ederek çıkılmaz. Muasır medeniyet seviyesinin üstüne Muğla'ya 3 milyar lira yatırım yaparsanız, 254 kilometre bölünmüş yol yaparsanız, köprüler, barajlar yaparsanız çıkarsınız'' diye konuştu.

Yaklaşık 2 aydır AK Parti ailesi içinde olduğunu hatırlatan Soylu, siyasette ideali olan her şeyi yeni partisinde gördüğünü dile getirdi. Soylu, AK Parti'nin Türkiye'de siyasetin, Cumhuriyetin ve ilerlemeciliğin teminatı olduğunu kaydetti. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler