YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ataşehir Belediyesi'nden sonra bir skandal daha!
Ataşehir Belediyesi'nden sonra bir skandal daha!
17 Temmuz 2015 16:29
Ataşehir Belediyesi’'ndeki skandalın bir benzerinin Beşiktaş’'ta yaşandığı ortaya çıktı. Murat Hazinedar, başkan seçilmesinin ardından 10 milyon liralık Boğaz manzaralı bir villa ve arsa aldı.

CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk iddialarının arkası kesilmiyor.

Ataşehir'de CHP’li Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP Milletvekili Gamze İlgezdi’nin sahip oldukları akılalmaz servetin yankıları sürerken, Beşiktaş Belediyesi’nde de bir skandal patlak verdi. 

SERVETİNİ KATLADI 

Avukat Murat Hazinedar, 30 Mart 2014’teki mahalli seçimlerde CHP’den Beşiktaş Belediye Başkanı oldu. Hazinedar başkan olmadan önce üzerine kayıtlı iki gayrimenkul bulunuyordu.

Hazinedar, başkanlıktaki daha birinci yılını doldurmadan Beşiktaş'ta biri Boğaz manzaralı villa ve biri de arsa olmak üzere piyasa değeri 10 milyon civarında 2 adet gayrimenkul daha satın aldı. 

Kendine anında imar izni 

Beşiktaş Mecidiye Mahallesi Itrı Sokak’da bulunan gayrimenkullerden ilki Boğaz manzaralı 632 metre karelik arsa.

Kayıtlarda, Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar‘ın yüzde 50 ortak hissedar olarak görüldüğü arsanın piyasa değeri 4-5 milyon lira civarında. Hazinedar, arsanın değerini katlamak için de 27 Mayıs'ta Beşiktaş Belediyesi’nden imar izni verdi.   

Villaya 5.5 milyon lira

Murat Hazinedar, arsayı aldıktan 19 gün sonra hemen bitişiğindeki parselde bulunan villayı da satın aldı. Hazinedar tamamı kendi üzerine kayıtlı olan villaya 5.5 milyon lira ödedi. 

Eşine de lüks cip aldı

2013 yılında sadece 21 bin lira vergi ödediği öğrenilen Hazinedar, bu iki gayrimenkulün yanı sıra yine başkan olduktan sonra eşine de piyasa değeri 750 bin lira olan son model bir cip aldı. Hazinedar’ın bu yatırımları belediye başkanlığı maaşıyla nasıl yapabildiği ise merak konusu. 

 

AKŞAM

 // Boğaçhan
Baybars kardeşim merak etme chp kıyamete kadar tek başına iktidar olamayacak. onlara oy verenlerin bircogu da kerhen hatta kufrederek oy veriyor. Zamanla ne mal oldukları daha iyi meydana çıkacak....
17 Temmuz 2015 18:24
 // baybars
ALLAH bu ülkeyi chp den korusun düşünmek bile istemiyorum bir de tek başına iktidara gelse vay halimize...
17 Temmuz 2015 17:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler