YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ataşehir Belediye Başkan Vekili belli oldu
Ataşehir Belediye Başkan Vekili belli oldu
16 Aralık 2017 15:22
Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasının ardından Ataşehir Belediye Meclisi’nde belediye başkan vekili seçimi yapıldı. CHP'li İlhami Yılmaz 22 oyla Ataşehir Belediyesi Başkan Vekili seçildi.

Ataşehir Belediye Başkan Vekilliği'ne CHP'nin adayı İlhami Yılmaz seçildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevinden uzaklaştırılmasının ardından, Ataşehir Belediye Meclisi'nde belediye başkan vekili seçimi yapıldı.

İLK TUR

CHP grubunun adayı İlhami Yılmaz, AK Parti grubunun adayı Mustafa Cevat Arzık seçimde yarışıyor. İlk turda CHP adayı Yılmaz 22, AK Parti adayı Arzık ise 15 oy aldı.

İKİNCİ TUR

CHP adayı İlhami Yılmaz: 22 oy, AK Parti adayı Mustafa Cevat Arzık:15 oy

ÜÇÜNCÜ TUR

Üçüncü turda Yılmaz'a 22 oy, AK Parti grubunun adayı Mustafa Cevat Arzık'a ise 15 oy çıktı. CHP'li İlhami Yılmaz 22 oyla seçimi kazandı.

CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmıştı. 

thumbs_b_c_7ebb35afe9de1c2a4355719e59b4f06f.jpg

İLHAMİ YILMAZ KİMDİR?

İlhami Yılmaz 1953 yılında Malatyada doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatyada tamamladı. 1977 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans kürsüsünde MBA masterını tamamladı.

Kamuda ve özel sektörde kademeli olarak üst düzey yöneticilik yaptı. Halk Bankasında Proje Değerlendirme Uzmanı, TMSFde yöneticilik görevlerinde bulundu. Devlet Yatırım Bankasıyla Dünya Bankasının hazırlamış olduğu Sanayi İşletmelerinde Proje Hazırlama ve Uygulama Seminerlerine katılarak dokuz ay süresince yurt dışında kaldı.

1999 yılından itibaren iki dönem Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Başkan Vekilliği; 2009 yılından itibaren de iki dönem Ataşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, İBB Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği yaptı.

Ataşehir Belediye için bugün yapılan seçim sona erdi ve yeni başkan İlhami Yılmaz oldu. Herkesin merak ettiği ise İlhami Yılmaz kimdir? İlhami Yılmaz kaç yaşında nereli evli mi sorusu oldu. Siz de haberimizden İlhami Yılmaz'ın hayat hikayesini öğrenebilir yeni başkan hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevinden uzaklaştırılmasının ardından, Ataşehir Belediye Meclisi'nde belediye başkan vekili seçimi sona erdi. Son açıklamaya göre CHP adayı İlhami Yılmaz yeni başkan olarak görev yapacak.

 

1994
 // Vira Bismillâh
İstanbul için hâlâ CHDPKK diyenlere 1994 Temmus öncesini hatırlatmak istiyorum. Anlayana.........
17 Aralık 2017 00:42
Ataşehir
 // Salih
Ataşehir mecliste 22 chp 15 akp li üye var 22 ye 15 Yen'i Başkan seçildi yani chp de satılmış yok...
16 Aralık 2017 21:01
vakit var
 // halit
Acaba akp li olabilirmi dediler olmadı orası Ataşehir yine geleceğiz yeniden geleceğiz...
16 Aralık 2017 17:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler