YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay'dan CHP ve MHP'ye rest
'Biz görevimizi yapıyoruz, kendileri bilirler
Atalay'dan CHP ve MHP'ye rest
11 Ağustos 2009 / 17:43 Güncelleme: 11 Ağustos 2009 / 00:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Demokratik Açılım'' çalışmasına ilişkin, ''İstiyoruz ki TBMM bu sorunu, bu projeyi esas üstlenen çatı olsun, istiyoruz ki bu bir devlet projesi olarak yürüsün'' dedi. 


Bakan Atalay, ''Demokratik Açılım'' çalışması kapsamında DSP Genel Başkanı Masum Türker'i parti genel merkezinde ziyaret etti. Ziyarete, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu ve AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ da katıldı. 


Beşir Atalay, yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, ''çok verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. ''Demokratik Açılım'' çalışmasında en önemli hedeflerinin katılımı mümkün olduğunca artırmak, projeyi geniş mutabakata dayalı yürütmek olduğunu ifade eden Atalay, şöyle konuştu: ''Bu açıdan bu ziyaretleri önemli görüyorum. Yarın da diğer bazı partilerimizi ziyaret edeceğiz, TOBB'la sabah toplantımız var. TOBB'a çalışmalarla ilgili bilgi sunacağım ve görüşlerini isteyeceğim. Burada da Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarına çalışmalarımız hakkında bilgi sunduk ve onların da görüşlerini aldık. Bize faydalanacağımız önemli görüşler verdiler. Ben kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.''  Atalay, açıklamalarının ardından bir gazetecinin, ''MHP ve CHP'den görüşme çağrınıza ret cevabı geldi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu çağrı herhalde yinelenmeyecek'' sorusu üzerine, ''Biz görevimizi yapıyoruz. Kendileri bilirler'' karşılığını verdi.Bakan Atalay, şöyle devam etti: ''Bu, sadece AK Parti'nin sorunu değil, bütün Türkiye'nin sorunu, bütün partilerimizin sorunu. Türkiye'de yaşayan bütün bireyler için bu bir sorun. Bizim niyetimiz, çabamız, düşüncemiz, bunu özellikle bütün siyasi partilerimizle paylaşmak, katkılarını almak. İstiyoruz ki TBMM bu sorunu, bu projeyi esas üstlenen çatı olsun ve yine ilk basın açıklamamda da ifade ettiğim gibi istiyoruz ki bu bir devlet projesi olarak yürüsün. Bu, sadece AK Parti'nin, hükümetin bir sorunu değil. Hepimizin, hepimizi çok etkileyen bir sorun. Bütün partilerimizin üzerinde zaten çok çalıştığı, biliyorum çözüm projelerinin olduğu bir sorun. İşte bu safhada bunları biz paylaşmak istedik. Ondan sonrası onların takdiridir.''Bu arada, Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Demokratik Açılım'' projesi kapsamındaki çalıştayın yarın yapılmayacağını, konuya ilişkin günlük görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler