YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Askeri müdahaleye hayır derim"
"Askeri müdahaleye hayır derim"
27 Ağustos 2013 13:58
CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, TBMM'ye, Suriye'ye askeri müdahaleye ilişkin bir tezkere gelmesi halinde şahsi görüşünün "hayır" olacağını söyledi.

Değirmendereli, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında ayçiçeği üreticilerinin sorunlarını anlattı, "Trakya'da ayçiçeği tarlalarında büyük bir yangın var" diyen Değirmendereli, üreticinin zor durumda olduğunu ifade etti.

Üreticinin geçen yıl ayçiçeğinin kilogramını 1,6 liradan sattığını ancak bu yıl 1 liranın altında satmak durumunda kaldığını belirten Değirmendereli, ayçiçeğinin kilogramının üretim maliyetinin 1,4 lira olduğunu söyledi.

Çiftçinin borçlarını ödeyemediğini, artık icra dairelerinin köylere taşınacak hale geldiğini anlatan Değirmendereli, hükümetin acil önlem alması gerektiğini, aksi halde üretimin azalacağını, dışa bağımlılığın artacağını dile getirdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Değirmendereli, "Suriye'ye askeri müdahaleye ilişkin tezkere gelirse destekler misiniz " sorusu üzerine, "Komşumuzun iç işlerine karışılmasını biz başında beri doğru bulmuyoruz. Oraya silah sevkıyatı yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Hükümet 'komşularla sıfır sorun' politikası ile geldi ama şu an sorunlu olmadığımız komşumuz kalmadı. Dolayısıyla bu tip müdahaleler yanlış müdahalelerdir. Ülkelerin kendi iç dinamikleri ile çözmesi gereken konulardır. Olası bir tezkere elbette partimizin yetkili kurullarında görüşülecektir ama benim şahsi görüşüm kesinlikle 'hayır' yönünde olacaktır" dedi.

 

AA

EVET HAYIR
 // MALİKİ
Askeri müdahaleye HAYIR çocuk katliamına EVET
Mısır da ihvan a HAYIR darbeye EVET
Taksim de gösterici müdahalesine HAYIR vatan satışına EVET
Müslüman a ve dine HAYIR şii nusayri ve aleviliğe EVET
TC istihbaratına HAYIR Irak sitihbaratına EVET
Başörtüsüne HAYIR çıplaklığa EVET
Neslin korunmasına HAYIR içkiye EVET
Çocuk yapmaya HAYIR prezervatife kürtaja EVET
Evliliğe HAYIR fuhşa evlilik dışı ilişkiye EVET

ŞİMDİ VATANDAŞ
CHP YE HAYIR AKP YE EVET...
27 Ağustos 2013 Salı 15:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler