YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askere Danıştay göndermesi
Askere Danıştay göndermesi
29 Nisan 2010 09:01
Silinen kamera kayıtlarını hatırlattı: "OYAK'ın bağlı olduğu kurum açıklama yapsın..."

Danıştay saldırısının AK Parti için kapatma davasına gerekçe olduğunu anımsatan Erdoğan “İsteriz ki OYAK Güvenlik’in bağlı olduğu kurum da kalksın, bununla ilgili açıklamalarını yapsın. Orada neler döndü, ortaya konsun” dedi.

Askere ‘Danıştay’ sorusu

Başbakan Erdoğan, Danıştay saldırısında kamera kayıtlarının silinmesi ile ilgili olarak, OYAK’ın  bağlı olduğu kurumun açıklama yapmasını istedi. Erdoğan, “Orada neler oluyor, neler döndü? Bunlar ortaya konulsun” diye konuştu

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay saldırısında kamera kayıtlarının silinmesiyle ilgili olarak, kameraları kuran Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (OYAK) bir şirketi olan OYAK Güvenlik’in askerle olan bağına işaret etti ve “Orada neler oluyor, neler döndü? Bunlar ortaya konulsun” dedi. Başbakan Erdoğan, dün akşam TGRT’de gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı:

MUHALEFETİN TUZAĞI:
(Milletvekillerinin oylarının kontrol edildiği iddiaları üzerine) Üç tane pulla beraber milletvekilleri arka arkaya geliyorlar. İçeri girdikten sonra da oyunu kullanıyor. Biz kalkıp da bize iki tane ıskartayı, yani o kullanılmayanı getirin diye de kimseye bir şey söylemiyoruz.

ARKASINDAN ERGENEKON ÇIKTI: Danıştay saldırısı ile bizi özdeş hale getirmek istediler. Kocatepe’de arkadaşlarımıza, şu anda Sayın Cumhurbaşkanı olan Abdullah Bey de olmak üzere, neler yaptıklarınızı gördünüz. Peki bütün bunları yapanlar şimdi bir pişmanlık duyuyorlar mı? Oraya geliş nedenleri çok farklıydı. Ama bakın şimdi çıkan netice ne oldu? Ergenekon oldu. Dosyalar birleşti. Ama şu anda  yargı hiçbir şey söylemiyor, hiçbir şey konuşmuyor. Köşe yazarları o günlerde yazılıp çizilenlerin, şöyle bir hatırlattığınız zaman hop oturup hop kalkıyorlar. Konuşun şimdi. Doğruyu yazın.

VİCDANLAR SİLMİYOR: (Danıştay saldırısının kamera kayıtlarının silinmesi üzerine) Birçok şeyler silinebilir ama vicdanlar o kayıtları öyle kolay kolay silmiyor. Onlar vicdanlarda kayıtlı olarak kalıyor. Şimdi biz tabi burada isteriz ki OYAK’ın bağlı olduğu kurum da kalksın bununla ilgili açıklamalarını çok açık net yapsın. Cesur bir şekilde yapsın. Orada neler oluyor, neler döndü? Bunlar ortaya konulsun. Bunları söyleyebiliyorlar mı? Bunların hiçbiri şu ana kadar dile getirilmedi.

YARGI ORTAYA ÇIKARMALI: (Saldırının gerekçe olarak kullanıldığı kapatma davasıyla ilgili olarak) Biz inanıyoruz ki yargı burada kendi saygınlığını koruyabilmek için er veya geç bunu ortaya çıkarma durumundadır... Benim partimin kapatılması ile ilgili dosyanın içerisine bile bu iş sokulabildiyse şimdi ne diyecekler? Arkadaşlarımı çalıştırıyorum. Yapılabilecek ne var ne yok, bunların üzerinde duruyorum.

SN.BAŞBAKANIMIZ BİZDE BEKLİYORUZ !
 // VATANDAŞ
Ülkemizde kim zerre kadar haksızlık yapıp,yalan söyleyip iftira attıysa üzerine gidiniz unutmayınızki iktidar adaletli ve dürüst davrandığı sürece iktidarda kalacak sessizde kalamazsınız sabırsızlıkla bekliyoruz o pisliğinde temizlenmesini istiyoruz yoksa siz vicdanlardan silinirsiniz.Sizde biliyorsunuzki herşeyi çok bildiğinizden değil doğru,akıllı,adaletli ve itidalli davrandığınızdan bu necip Milletimizin desteği ve duasıyla ayaktasınız ve öylede kalın....
29 Nisan 2010 09:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler