18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın193,588
 • BIST93.043
 • Dolar4,7189
 • Euro5,4759
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2361
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya20 °C
 • Adana21 °C
 • Antalya24 °C
 • Diyarbakır26 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri16 °C
 • Kocaeli21 °C
 • Şanlıurfa26 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Asit siyasetinin iki faili"
MHP lideri Bahçeli, olağan grup toplantısında partililere seslendi. AK Parti ile BDP'yi iki yolun yolcusuna benzeten Bahçeli " AKP ile BDP siyasi oluşumun gizli şifrelerini barındırıyor"dedi.
"Asit siyasetinin iki faili"
31 Ocak 2012 / 11:32 Güncelleme: 31 Ocak 2012 / 13:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''AKP ile BDP aynı yolun iki yolcusu, aynı rotanın iki takipçisi, aynı sayfanın iki yüzüdür'' dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''bugünkü şartlarda etnik temelli bölücülüğün, iktidar partisi eliyle ve desteğiyle kendisinin bile şaşırdığı hızla mesafe aldığını'' öne sürdü.

''Böylesi bir olumsuzluğun ilerletilmesinde, demokrasinin gerekçe gösterilmesi beyhude bir çırpınış ve gayretten öte bir anlam taşımayacaktır'' ifadesini kullanan Bahçeli, ''Bizim için vazgeçilmez olan, birlikte yaşamaya sahip çıkmak, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun, her insanımızı eşit ve onurlu bir şekilde görmek ve kabul etmektir. Demokrasi millet varlığı içinden 'başkası' oluşturmanın, 'yabancı' meydana getirmenin bir vasıtası olarak görülmemelidir'' diye konuştu.

Farklılık tanımlamalarının körleşmeyi, kemikleşmeyi ve kutuplaşmayı davet edeceğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Bu düşmanca ve şeytanca içeriğe sahip olan siyaset üslubu, içinden geçtiğimiz zaman diliminde karşımızdaki en büyük tehdit olarak kendisini göstermektedir. Türk milletinin varlığından rahatsız olan tüm mihraklar bu alandan yayılan fitne ışığında toplanmışlardır. Bizi muhannete muhtaç etmek isteyen, son yurdumuzda etnik öbeklere ayrılarak birbirimize düşmemizi dileyen kim varsa bu şeytani zihnin etrafında bir araya gelmiştir.

AKP ile BDP aynı yolun iki yolcusu, aynı rotanın iki takipçisi, aynı sayfanın iki yüzüdür. AKP ile BDP isim ve kelime farklılığı dışında her şeyiyle örtüşen bir sinsiliktir, karanlık emeldir ve milletimizin hayat hakkını eritmeyi hedefleyen asit siyasetinin iki failidir. AKP ile BDP, aynı yolu değişik kılıkta yürüyen, aynı amacı farklı sözlerle sahiplenen bir vücudun iki ayağıdır. Bu nedenle, Başbakan Erdoğan'ın BDP ile kavga edişi günü kurtarmaya dönük sanal bir diklenmedir. Karşılıklı söz düelloları, ithamlar, yüksek perdeden konuşmalar AKP ile BDP arasındaki siyasi ulaşımın gizli şifrelerini barındırmaktadır. AKP ile BDP içtikleri bölücülük iksirinin gereğini gönül rahatlığıyla ve büyük bir heyecan içinde yapmaktadırlar.''

''Siyasi bölücülerin arayıp da bulamadığı...''

TRT Diyarbakır stüdyolarındaki açılış törenine de değinen Bahçeli, ''ortaya çıkan manzaraların her açıdan ibretlik olduğunu'' söyledi.

''Yaşananlar, siyasi bölücülerin arayıp da bulamadığı gelişmeleri ortaya çıkarmıştır'' diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanı olma sıfatını taşıyan bu şahısların, ayrımcılığın dibine batmaları ve bölücülüğün seline kapılarak şuurlarını kaybetmeleri büyük bir talihsizlik olmuştur. Kaldı ki Kürtçe'yi öven, Kürtçe konuşan ve bunu da marifetmiş gibi gösteren bu aymazlığın hoş görülebilecek hiçbir tarafı olmadığı açıktır. Elbette bizim kimsenin ana diline bir itirazımız yoktur. Hiçbir vatandaşımızın diline kinimiz, tahammülsüzlüğümüz de bulunmamaktadır. Herkes anasının dilini doğal ve doğru olarak konuşabilecek ve kullanabilecektir.

Ancak, Türk milletini temsil eden ve siyasi sorumluluk üstlenmiş bir iktidarın, Türkçe'nin dışında başka bir dilin savunuculuğuna tevessül etmesi tarafımızdan asla kabul edilemeyecek ve görmezden gelinemeyecektir. Bizim için tek ve vazgeçilmez bir kural vardır, o da Türk devletinin dilinin tek ve bunun da Türkçe olduğu hususudur. Başbakan Erdoğan, medyada köşe tutmuş eski dostlarına tazminat davası açmakla uğraşacağına, bakanlarına odaklanmalı ve gereğini süratle yapmalıdır.

Kabinenin ağlayan üyesinin, Kürtçe'yi kast ederek, 'Elbette bunu öğrenmemiz, dinlememiz, anlamamız gerekiyor. Çünkü bir lisan, bir insan. Bir insanın kimliğini kabul ediyorsak, dilini de kabul etmemiz lazım' ifadeleri, hakikaten de bir yol ayrımında olduğumuzu açıkça göstermektedir. AKP'nin içinde bulunan, millet ve vatan sevgisinden asla şüphe duymadığım vatansever milletvekilleri bu rezilliklere daha ne kadar katlanacaklardır  Hükümetin bu bölücü ve art niyetli üyelerini daha ne kadar taşıyacaklar, haklarını ne kadar yedireceklerdir ''

''Ne zaman fark edecektir ''

 Bahçeli, ''Hükümetin içinde vatanına bağlı, milletine sevdalı bakanlar ne zaman bulunacaktır '' sorusunu yöneltti. Bahçeli, şöyle konuştu:

''Cumhuriyet'i savunmakla mükellef savcılar kepazeliklere daha ne kadar sessiz duracaklardır  Sürekli örgüt peşinde koşan hukuk anlayışı, AKP'nin bölücü şahsiyetleriyle BDP'nin kin kusan bereketsizlerini ne zaman fark edecektir  İnanıyorum ki adalet gecikse de Türk milleti, aziz varlığını parçalamayı ve bölmeyi amaçlayan yüzsüzlerin, seviyesizlerin ve vicdansızların yakasından gün gelecek yırtarcasına tutacak ve gerçek adaleti inşallah tesis ettirecektir.

Yeminlerini çiğneyen, ayrımcılığın piyonu ve sözcüsü haline gelen adı bakan, ama gerçekte Türk milletine dönüp de bakmayan bu çürümüşlerden, elbette bir gün mutlaka hesap sorulacaktır.

Aziz milletimiz bunu da büyük bir gönül rahatlığıyla yapacak ve AKP'yi Allah'ın izniyle siyaset çöplüğüne yollayacaktır.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler