YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asgari ücret düşecek mi? Başbakan açıkladı!
Başbakan Binali Yıldırım, "Yıl sonuna kadar vergi bildirimi ne olursa olsun asgari ücret düşmeyecek" dedi.
Asgari ücret düşecek mi? Başbakan açıkladı!
20 Eylül 2016 / 18:03 Güncelleme: 20 Eylül 2016 / 19:15

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ASGARİ ÜCRET BİN 300 LİRANIN ALTINA DÜŞMEYECEK

 

26 Ocak'tan itibaren bin 300 lira net uygulanmaya başladı. Önümüzdeki ay vergi diliminin değişmesinden sonra bazı asgari ücretlilerin aldığı para bin 300 liranın altına düşebiliyor. Bunu önlemek için bir çalışma yaptı Maliye Bakanlığımız.

Böylece yıl sonuna kadar vergi dilimi ne olursa olsun bin 300 liranın altında asgari ücret ödemesi olmayacak. Aradaki farkı Maliye Bakanlığı karşılamış olacak. Yani aynı ücreti yıl sonuna kadar almaya devam edecekler, vergiden dolayı kayıpları olmayacak.

FETÖ İLE İLİŞKİLİ OLANLAR HAKKINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Önemli olan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ örgütüyle ilişkili, iltisaklı olanların tespiti ve bunların yargının önüne çıkarılması çalışmaları OHAL kapsamında devam ediyor.

Ancak bu sırada mağduriyete uğradığını, haksızlığa uğradığını söyleyen memurlar da var, vatandaşlar da var, iş aleminden var, bürokrasiden var, yargıdan var, ordudan var. Bütün bunların bir kez daha gözden geçirilmesi için, bakanlıklarımız, valiliklerimiz, merkezde ve taşrada bütün teşkilatlar bir birim oluşturdular.

MÜRACATLAR TEK TEK KONTROL EDİLECEK

Bu birimlere müracaatlar yapılacak ve buradaki bütün müracaatlar tamamlandıktan sonra, tek tek üzerinden gidilerek kontrol edilecek. Hakikaten böyle bir mağduriyet söz konusu mu, değil mi?  Bunlar ortaya çıktıktan sonra işlem yapılacak.

Yapılan işlem nedir  Eğer bir haksızlık yapılmışsa eski haline döndürülecek, eğer değilse yapılmış olan uygulama geçerli sayılacak.

ALİYEV'E TÜRK MİLLETİ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ETÖ'ye karşı en sert tepkiyi koyan dost ve kardeş Azerbaycan oldu, ilk ve en sert tepkiyi. Şimdi de bütün bu örgütün bütün bağlantılarını birer birer ortaya çıkarıyor, okullarını kapatıyor. Onun için çok güzel bir iş birliğimiz var, bu vesileyle İlham Aliyev'e, Türk milleti adına teşekkür ediyoruz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler