YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Artvin'de Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna ateş açıldı
Artvin'e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Ardanuç ilçesi yakınlarında ateş açıldı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları da ateş açanlara karşılık verdi, çatışma çıktı.
Artvin'de Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna ateş açıldı
25 Ağustos 2016 / 14:11 Güncelleme: 25 Ağustos 2016 / 17:02

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında çatışma altında kaldı.

Henüz netleşmeyen bir grup tarafından ateş açıldı. Çatışmanın zaman zaman devam ettiği bildiriliyor. Jandarma ekipleri de bölgeye geldi.

Kılıçdaroğlu güvenli bölgeye alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. CHP konvoyunda yer alan isimlerde yaralanan olmadı. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

KILIÇDAROĞLU: İYİYİZ, GÜVENLİ BÖLGEDEYİZ

Kılıçdaroğlu, konvoyunun güzergahındaki çatışmaya ilişkin, "Benim açımdan kimsenin kaygılanmasına gerek yok, iyi durumdayım. Arkadaşlarımızla beraber çatışma bölgesinden çıktık. Güvenlik güçleri bizi şu anda Karayolları'nın bulunduğu binaya getirdi." dedi.

CHP YÖNETİCİLERİNDEN AÇIKLAMALAR

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün Habertürk'e yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımızın Artvin'de toplantıları vardı. Uzak bölgede ateş açıldığı bilgisi geldi. Ormanlık alandan ateş açıldı" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl de yaptığı açıklamada, "CHP heyetinde yaralı yok" dedi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Çatışma bitmiş vaziyette. Herhangi bir sorun yok" dedi. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de "Genel Başkanımızın telefonları çekmiyor, yanındaki arkadaşların da telefonu meşgul. Aracın etrafında yeterince güvenlik önlemi alındığı söyleniyor. Konvoyun güzergahı üzerinde, bir mevzi gibi bir şey tespit ediyorlar. Burada hareketlilik tespit ediyorlar. Konvoyun öncüsü olarak ilerleyen koruma birliklerine ateş açılıyor.

Öncü birlik doğru zamanda bu mevziyi tespit etmeseydi, konvoya karşı saldırı olabilirdi. Konvoyun varacağı güzergah üzerinde güvenlik güçleriyle çatışma yaşanıyor. Oranın güvenliği sağlandıktan sonra Genel Başkanımız programına devam edecek." dedi. 

KILIÇDAROĞLU ŞAVŞAT'A DÖNÜYOR

Artvin'in Ardanuç ilçesine gitmek üzere yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aracının da bulunduğu konvoy, geçiş güzergahında çatışma çıkması üzerine Şavşat ilçesine dönüşe geçti.

BAŞBAKAN YILDIRIM SALDIRIYLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aracının da bulunduğu konvoyun güzergahındaki saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Artvin Valisi Muhterem İnce ile görüşerek bilgi aldı. 

1 ASKERİ ŞEHİT İDDİASI

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücelkurt TRT Haber'de yaptığı açıklamada 1 askerin şehidin olduğunu, 1 askerin de yaralandığını belirtti.

ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Saldırının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştü.

ikiyüzlü
 // ismail hakli
birgün kendine dönecegini hesap edemedi
bundan sonra akli basina gelirmi belki
daha olayrarin farkinda deyil yada bilerek konusuyordu simdiye kadar
buraya gelip yani alamanyaya buradan emir alip türkiyede konusmasi deyil gercekleri gör...
25 Ağustos 2016 Perşembe 17:25
 // Ömer
üstakıl diye bir şey yoktur. Üstakıl demek:AHMAKLARI kendi çıkarları doğrultusunda kullanma sanatıdır. Ahmaklar kuş görünce taş bulamazlar ki. E.çitçi'ye,yarar'a hata metehan'a sorun , yok yok en iyisi giLa veya s.kohen'e sorun: böylele bir ortamda kılıçdaroğlu'nu oraya ki, niçin gitmesini istedi? Değişimciler kahraman yaratıp güle güle deme peşindeler. Kullanım süresi......
25 Ağustos 2016 16:20
 // Ömer
Jr.dündar'ın "Hanım Çek Beni” fiLmi kategorisinde film içinde fiLm. CHP li mikrofon hastası kışkırtıcıların açıklamasına bakın.sn.Duman, bırakın lütfen... Hemen yüzlerine vurmayın. Malum utangaçlar. çok Utanırlar sonra.( mizahi yönde yaklaşılsa bile)...
25 Ağustos 2016 15:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler