YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Artık akiller irtifa kaybetmeye başladı
Artık akiller irtifa kaybetmeye başladı
25 Nisan 2013 12:08
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, ''AK Parti, MHP'nin mitinglerini hazmetmeye alışmalıdır, alışacaktır, mecburdur'' dedi.

Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin ''ülke yönetiminin geleceğini akillere bağladığını'' iddia etti.Ayhan, ''Ülkeyi yönetenler ateşe attıkları akilleri korumakla görevlidir. Onlara ne olabileceğini biliyorlardı ve bile bile ateşe attılar. AKP'liler kendileri kaçıyorlar. Şimdi de akillerin başına gelecek olayların ne olduğunu çok iyi bildikleri için MHP'yi ve sayın Genel Başkanımızı adliyeye jurnallemeye çalışıyorlar'' diye konuştu.

Bu tür ''jurnallemelerin'' MHP'yi korkutmayacağını belirten Ayhan, daha önce arabalı vapur seferlerinin iptalinden medet uman AK Parti'nin bu defa tren seferlerinin iptalinden medet umduğunu savundu. Ayhan, şöyle devam etti:

''AK Parti MHP'nin mitinglerini hazmetmeye alışmalıdır, alışacaktır, mecburdur. Alana gelen her vatandaş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. AKP'liler bunu bilmelidirler. Türk Bayrağını alıp Alsancak'a koşan insanlardan kimse rahatsız olmamalıdır. AKP'de rahatsız olmamalıdır. MHP sokaklarda değil, meydanlardadır.

AKP, MHP'den rahatsızdır. MHP'nin al bayraklı, Türk bayrağı ile donatılmış mitinglerinden rahatsızdır. Diyarbakır'daki, İmralı canisinin resimlerinin yer aldığı, güvenlik görevlilerinin tedbir almaktan vazgeçtiği ve kontrolü PKK militanlarına bırakılan toplantılardan da rahatsız değildir.''

''Akiller irtifa kaybetmeye başladı''

''Artık akillerin irtifa kaybetmeye başladığını'' iddia eden Ayhan, ''Bazıları zorlanarak, sürüklenerek gitmekte; bazıları izin almakta, bazıları raporlu sayılmakta, bazıları ise yok sayılmamak için orada olsalar bile olmadık konularda beyanda bulunmaktadırlar'' diye konuştu.

Ayhan, AK Parti'nin 2009'da Öcalan'ın çizdiği yol haritasında adım adım ilerlediğini, artık dönülmez, iflah olmaz bir yola girdiğini savundu.

PKK'nın bölgedeki yeni duruma göre stratejisini belirlediğini, AK Parti'yi kendine uydurmaya mecbur bıraktığını öne süren Ayhan, şunları kaydetti:

''PKK, BDP'ye dönüşecekse, AKP de buna razıysa, niye PKK'nın Türkiye'yi terk etmesini arzu etmektedir? 'Askerlerimiz bu tarafa, PKK o tarafa' diye kamuoyunda konuşulmaya başlanmıştır. Askerlerimiz bu tarafa AKP'nin talimatlarıyla mı, valilerin talimatlarıyla mı gelmektedir? Basında yer alan bilgilerden bir kafa karışıklığı ortaya çıkmış vaziyettedir. 'PKK çekiliyor' diyorlar; yine basından öğrendiğimize göre, PKK dün Ankara'da üniversitelerde ne yapmaktadır? Kol gezmektedir. PKK çekilirken kulelerin boşalacağını, heronların uçmayacağını da basından öğreniyoruz. Bunlar doğru mudur, AKP'li yetkililer açıklamalıdır.''

 

AA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler