YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arslan'dan Özkan'a sert cevap
AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Tuncay Özkan'ın, İkinci Ergenekon davasının, dünkü duruşmasında yaptığı açıklamalara ilişkin cevap verdi.
Arslan'dan Özkan'a sert cevap
23 Aralık 2009 / 19:38 Güncelleme: 23 Aralık 2009 / 19:53

AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, "İkinci Ergenekon davasında, Tuncay Özkan'ın savunmasında kullandığı 'Kanaltürk Televizyonunda bir programın yayınlanmaması için çok paralar teklif edildi. Kabul etmeyince AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Muşlu bir korucu aile ile beni öldürtmek için anlaşmış' yönündeki şahsıyla ilgili iddiaların kesinlikle yalan ve büyük bir iftira olduğunu" bildirdi.

İhsan Arslan, "İkinci Ergenekon davasında, Tuncay Özkan'ın savunmasında kullandığı 'Kanaltürk Televizyonunda bir programın yayınlanmaması için çok paralar teklif edildi. Kabul etmeyince AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Muşlu bir korucu aile ile beni öldürtmek için anlaşmış' yönündeki şahsımla ilgili iddiaları kesinlikle yalandır. Büyük bir iftiradır. Dolayısıyla çamur at izi kalsın anlayışıyla yapılan bu karalamalar ve iddiaları reddediyorum" dedi.

Arslan, "İftiraların sahibi Tuncay Özkan'la bugüne kadar hiçbir tanışıklığımız, hiçbir ilişkimiz olmamıştır. Hiçbir şekilde bu konularla ilgili hiç kimseyle görüşmem olmamıştır ve olamaz. Kimseye para teklif etmedim. Tuncay Özkan'a fiziki zarar vermeyi aklımdan bile geçirmedim. Böyle bir konunun şakasının bile çirkin olduğuna inanırım. Çünkü ben insan hayatının kutsiyetine ve her şartta korunması gerektiğine inanan bir düşünceye sahibim. Böyle bir davranışı tasvip etmem mümkün değildir. Tuncay Özkan iddiasını ortaya atarken elinde telefon kayıtları varsa madem bunları neden ortaya koymuyor? Veya bugüne kadar neden beklemiş?" diye sordu.

Şahsını hedef alan bu sözlerin "iftira" olduğunu dile getiren, bu iftiralar karşısında sessiz kalmasının söz konusu olamayacağını ifade etti.

Söz konusu televizyon yayınında kendisine yönelik iftiralar bulunduğu için savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu anlatan İhsan Arslan, Tuncay Özkan'ın mahkemede söylediği sözlerle ilgili de savcılığa başvuracağını bildirdi. Arslan, "haklarını savunmak ve korumak için yargıya başvurmaktan ve hukuka güvenmekten başka yol olmadığına inandığını" kaydetti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler