YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arseven: Davadan bir şartla vazgeçeriz
Arseven: Davadan bir şartla vazgeçeriz
Arseven: Davadan bir şartla vazgeçeriz
02 Haziran 2008 / 08:22 Güncelleme: 02 Haziran 2008 / 00:00

Vakit Gazetesi Ankara Temsilcisi Serdar Arseven, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlenildiği yönündeki iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin kendinden emin olmayan siyasilerin peşinden koştuğunda çok büyük sıkıntılara girdiğini söyleyerek, gazetelerde ilk 2 gün Deniz Baykal'ın söylemi doğrultusunda bir yargı oluştuğunu dile getirdi.


Türkiye'de belli bir anlayışın gündemi istediği gibi yoğurma, toplumu istediği tarafa götürme alışkanlığı içinde olduğunu savunan Arseven, "Bu meselede bir ana gündem var. Bir taraf 'CHP ve onun gibi düşünenler paranoya içinde' diyor, öbür taraf da 'Bizi paranoya ile suçlayanlar kamplaşma getiriyor' diyor" dedi.


CHP'ye dava açmayı düşündüklerini' söyleyen Arseven, "Sav, umre davetimizi kabul ederse ona dava açmayacağız" dedi. "Önder Sav ile konuşan valinin Bolu valisi olduğunu nasıl anladınız?" şeklindeki bir başka soruya ise Arseven, Vali Ali Serindağ ile yaptıkları görüşmeler sonucunda ziyareti teyit ettiklerini açıkladı. "Sizce Türkiye'de yasadışı dinleme var mı?" yönündeki bir başka soru üzerine ise Arseven, "Türkiye insan hakları ihlalleri olan bir ülke. Dinleme konusunda da insan hakları ihlalleri olmuştur. Bunların kurumları yaralar şekilde boş iddialar olarak ortaya atmak söyleyeni de zor durumda bırakır" diye karşılık verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler