YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arıtman karakola gitti
10 Kasım'daki CHP'lilerin pankart kaldırmasında imzası olan Canan Artıman bugün de Meclis'e soktuğu eylemci gençlerin götürüldüğü karakola gitti.
Arıtman karakola gitti
13 Kasım 2009 / 22:48 Güncelleme: 13 Kasım 2009 / 22:49

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, TBMM Genel Kurulu'nda demokratik açılım görüşmeleri sırasında 'Amerika’nın planına geçit vermeyeceğiz' diye bağırarak eylem yapan gençlere sahip çıktı.  
 

Arıtman, gençlerin götürüldüğü Kavaklıdere Polis Karakolu'na gitti. Karakola gitmek üzere taksiye binerken telefonda konuşan Arıtman, "bir şeyler söylemek istediler. Polis müdahale etti, çocukları tartaklayarak çıkarttı. Derhal perdeyi kapattılar. Şimdi karakola gitmişler. Demokrasinin olmadığı bir ülkede demokrasi adına görev yapan bir milletvekili olarak onların hırpalanmamaları için onlara sahip çıkmaya gidiyorum" dedi.  
 

Öte yandan, eylem yapan gençlerden birinin isminin İlkay Akay olduğu öğrenildi.

"TÜRK KADINLARINI TEMSİL ETMİYOR"

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, dinleyici locasında eylem yapanları bir bayan milletvekilinin getirdiği, eylem yapma düşüncesiyle bilerek getirdiği yolunda ilgililerden bilgi aldığını açıkladı.

Şahin, ''demokratik açılım'' konusundaki genel görüşmeden sonra kuliste gazetecilerin konuya ilişkin sorusunu yanıtlarken şunları söyledi:

''Dinleyici locasında eylem yapanları, bir bayan milletvekilinin getirdiği, eylem yapma düşüncesiyle bilerek getirdiği yolunda ilgililerden bilgi aldım. Nitekim Mecliste 10 Kasımda açılan pankartları da organize eden kendileridir. Tabii (16 Kasım) pazartesi günü yapılacak Başkanlık Divanına bunları getireceğiz. Divanda bunları görüşeceğiz.

Geçmişte buna benzer konularla ilgili Divanın vermiş olduğu bir takım kararlar var. Genel Kurula kadar intikal etmiş bir takım uygulamalar var. Bu bağlamda, bu bayan milletvekili arkadaşımızın TBMM'ye, davranışlarıyla gölge düşürdüğü, milletvekilliği dışında bu tür eylemlerle uğraşmayı kendisine meslek edindiği şeklinde bir düşünceye sahibim. Onun adına son derece üzgünüm. Özellikle hanımlar adına son derece üzgünüm. Türk kadınları bu tür görüntü vermezler. Türk kadınlarını çok kötü temsil ettiğini düşünüyorum.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler