YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç:Yüzde 70 hayır çıksa da...
Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Arınç, 'Referandumda yüzde 70 hayır çıksa da iktidar değişmeyecek.' dedi.
Arınç:Yüzde 70 hayır çıksa da...
13 Ağustos 2010 / 19:51 Güncelleme: 13 Ağustos 2010 / 19:56

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, referandumu bir halk oylamasına soktuklarını belirterek, "Sandıktan yüzde 70 Hayır çıksa iktidar mı değişecek, iktidar aynı iktidardır, Temmuz ayına kadar da zamanı var" dedi.  

AK Parti İl Teşkilatının davetlisi olara Yozgat'a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, valilik ve belediyeyi ziyaret ettikten sonra Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi salonunda düzenlenen AK Parti Yozgat İl Danışma Kurulu Toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Arınç, Referanduma 29 günden az bir günün kaldığını belirterek, "Referanduma giderken, tüm yakınlarımızı arkadaşlarımızı evet konusunda ikna etmemiz lazım. Çünkü bu işi bir seçim havasına sokuyorlar, biz seçime gitmiyoruz, halk oylamasına gidiyoruz. Bu seçim yüzde 70 hayır çıksa iktidar mı değişecek, iktidar aynı iktidar, Temmuz ayına kadar da zamanı var. Muhalefet mi değişecek aynı milletvekilleriyle devam edecek" dedi.  

Muhalefetin,  iktidarı kötüleyerek bir seçim kampanyası yapmaya çalışıp hayır oylarını artırmaya çalıştıklarını belirten Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç, "Yüzde 80 evet çıksa bile seçime gidecek değiliz. Seçim, zamanında yapılacak ve onun şartları ayrı. Seçimde partiler olur, adaylar olur, seçilenler milletvekili olur, iktidarlar iktidar, diğerleri muhalefet olur. Biz burada evet mi, hayır mı diyeceğiz. Bu bir halk oylaması, dolayısıyla Kemal Kılıçtaroğlu'nun da Bahçeli'nin de ve diğerlerinin de hayır diye bu kadar bağırmalarının ardında bir şeyler yattığını sizlerde farkına varıyorsunuz. AK Partiyi yıpratmak, AK Partiye karşı bir cephe oluşturmak ve AK Partiyi biran evel iktidardan uzaklaştırmak. Kim gelecek? Kimin geleceği çok belli değil ama gönüllerinden geçeni söyleyeyim ben, CHP ile MHP'ye koalisyon kurdurmak, birde buçuk bir parti bulurlarsa onlarla da koalisyonu tamamlamak. Tek başına dizimize bile boyları gelmiyor, üçü beşi bir araya gelirlerse belki bize rakip olabilecekler diye düşünüyorlar. AK Parti'nin güçlü iktidarı varken, böyle kıytırık koalisyonlarla Türkiye'nin kazanacağı hiçbir şey yok. Hele hele CHP ve MHP'nin geçmişte birbirlerine karşı tutum ve söylemlerini bildikten sonra bunlar Türkiye'de koalisyon olsa ne olur olmasa ne olur. Ama seçim zamanı daha sonra, o zaman daha başka şeyler konuşur, rakiplerimizle yarışırız. Şimdi sadece sandıkta evet mi hayır mı olacak. Demokrasiye, özgürlüklere yapılan iyi, güzel, faydalı şeylere evet diyeceğiz. 'Hayır'ın da Türkiye içinde inşallah en azından demokratik anlamda sonu 12 Eylül'de görülecek" dedi. İHA

HALK ONLARI DENEDİ BİRDAHA DENEMEZ !
 // BATUHAN
chp+mhp+bdp şayet koalisyon kursalar sekiz yılda birikeni ilk altı ayda hüpletir ülkeyi felakete götürürler, halkımız onları bir kez denedi birdaha deneyecek kadar akılsız değil. Geldiler 54 milyar doları bankalardan yandaşlarına kredi olarak çektirip paylaştılar bankalarada talimat verdiler görev zararı gösterin diye bedelini bize ödettirdiler. Netice erken seçimle gönderildiler delikten bir ısırıldık bir dahamı asla !...
14 Ağustos 2010 09:11
taktir bizden,görev sizden...
 // ibrahim çelikoğlu
Arınç'ın dürüstlüğü demokrasiye giden yolun aydınlanması gibi bir şey.Kendi menfeatlardan daha çok devletin hayırı için mücadelesini sürdürüyor gibi gözüküyor."Yap iyilik,at denize"desturu içinde hayır bekler olması bizleri umutlandırıyor...Tüm partiler devlet için vardır.
Devleti olmayan,devletini tanımıyan parti mafyadır,organize suç örgütüdür.Akla kara meydana daha kolay çıkacak,millet uyanacaktır.
Bu işte hayır olduğu meydanda.Demokrasiler kol...
13 Ağustos 2010 21:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler