YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan sert çıkış...
Arınç'tan sert çıkış...
30 Eylül 2011 18:19
Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Şırnak'taki kalleş saldırıda 2 askerimizin şehit olmasıyla ilgili "Bu alçaklar, hainler, yine bizi üzdüler. Bu olaylar bizi ne kadar üzüyorsa bir o kadar da terörle mücadeledeki azmimiz artıyor"dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Şırnak'taki terör saldırısına ilişkin olarak, ''Bu alçaklar, hainler, bu milletin gözünün yaşını döktürenler, üzüntü, feryatla, acı ve gözyaşıyla hayatımızı zehir edenler, bugün yine bizi üzdüler'' dedi.

Arınç, Bursa'nın İznik ilçesinde, Eşrefzade Camii'nde cuma namazı kıldıktan sonra Ayasofya Müzesi'ni gezdi, yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra ilçeye bağlı Elbeyli beldesinde, havuzlu meydan düzenlemesi, Kur'an-ı Kerim kursu, Yahya Efendi Şadırvanı restorasyonu, çok amaçlı salonun toplu açılışına katılan Arınç, burada yaptığı konuşmada, seçim kampanyası sırasında bölgeye geldiğini ancak Elbeyli'ye uğramanın kısmet olmadığını söyledi.

Beldeye ilk girdikleri andan itibaren gösterilen ilgiden, sevgiden dolayı çok memnun olduğunu ifade eden Arınç, ''Elbeyli 40 yıllık belediye. Bugün bu şekliyle gerçekten belde olduğunu herkes görüyor. Şadırvanı, parke taşlı döşemeleri, altyapı hizmetleri, aydınlatması ve parklarıyla çok güzel olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim'' diye konuştu.

Arınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin ilçelere, belde ve hatta köylere yardımcı olduğunu vurgulayarak, Elbeyli'nin taleplerini karşılayan, 2 milyon liralık destekle beldeye bu güzellikleri kazandıran Altepe'ye de teşekkür etti.

Şehirlerin giriş ve çıkışlarının güzel olması gerektiğini dile getiren Arınç, ''Eskiden şehirlerin girişinde yıkık yapılar, dökük ve çirkin görüntüler olurdu. Son yıllarda şehirlerin girişine ayrı önem veriyoruz'' dedi.

Arınç, İznik'in güzel şirin beldesinde güzel açılışlar yaptıkları bir günde üzüntü verici bir haber aldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Bugün güzel açılışlar yapıyoruz. Herkesin yüzü gülüyor. Mübarek cuma namazından çıktık. Huzur ve sağlık içinde ömrümüzü sürmeye çalışıyoruz. Ama yüreğimize kan damlatanlar var. Bugün yine maalesef acı haberle karşı karşıyayız. Gece yarısı Şırnak Beytüşşebap'ta yeni bir pusu kuruldu ve 2 kahraman askerimiz şehit edildi, yaralı kardeşlerimiz de var. Bu alçaklar, hainler, bu milletin gözünün yaşını döktürenler, üzüntü, feryatla, acı ve gözyaşıyla hayatımızı zehir edenler, bugün yine bizi üzdüler. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı, sabırlar diliyorum. Yaralılara şifalar diliyorum. Elbette bu caniler, cezalarını bulacaklar, 3 tanesi zaten öldürülmüş. Bunların önüne geçmek için hükümet olarak, hükümetin emrinde askerimizle, polisimizle bütün güvenlik güçlerimizle yaptığımız çalışmalarla, bu cani emellerine bundan sonra muvaffak olamayacaklar. Bütün gücümüzle bunu gerçekleştireceğiz. Her gün bu acılar yaşanıyor, giderek arttığını hissediyoruz, üzüntü ve endişe duyuyoruz ama bu olaylar bizi ne kadar üzüyorsa, terörle mücadeledeki azmimiz de o kadar artıyor. Elimizden ne geliyorsa 10 fazlasını yapıyoruz, terörle mücadelede muvaffak olmaya çalışıyoruz.''

Arınç, son 3-5 ay içinde Bursa'dan 5-6 askerin cenazesinin kaldırıldığını vurgulayarak, ''Memleketimizin her tarafı, aziz vatanımızın her köşesi, cennet vatanımızın her metrekaresi bizim için kutsaldır. Ona göz dikenlerle günümüzü zehir edenlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Rabbim muvaffak etsin'' dedi.

''5 KURUŞA SİMİT DEVRİ GEÇTİ''

Türkiye ve Avrupa'nın hiçbir ülkesinde, üçüncü kez iktidara yüzde 50 oyla gelmiş bir parti olmadığını dile getiren Arınç, şunları kaydetti:

''Bu oyları boşuna almıyoruz. Kara kaşımız, kara gözümüz için de değil. Başbakanımızı çok seviyorsunuz ama yaptığımız hizmetleri takdir ediyorsunuz. Bolluğu, enflasyonun düştüğünü, milli gelirin arttığını, 112 acil servisleri, hastaneleri gördüğünüz için takdir ediyorsunuz. Çocuklarımıza daha güzel okullar yaptığımız için meslek yüksekokulları, üniversiteler yaptığımız için takdir ediyoruz. 5 kuruşa simit devri geçti. Hizmet edeceksin milletten oy alacaksın. Elbeyli hangi hizmetlere ihtiyaç duyarsa her şeyimiz var. Başkan gelecek isteyecek, makul ve yerinde olanları hep birlikte yapacağız.''

Açılışa, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Elbeyli Belediye Başkanı Şakir Yıldız, AK Parti Bursa milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler