YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan öğrencilere harç müjdesi
Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
Arınç'tan öğrencilere harç müjdesi
11 Şubat 2015 / 18:30 Güncelleme: 11 Şubat 2015 / 19:59

Arınç'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Dünkü görüşmemizin özetini söylemem gerekirse hükümet adına Çözüm Süreci'nde yapmamız gereken her şeyi yapıyoruz, yapacağız, bunda kararlıyız. Eğer karşımızdaki muhataplarımız HDP ise HDP'nin de bu süreç içerisinde yapması gerekenler vardır, yapmaları gerekir, yapacaklarını da bekliyoruz.

Normal eğitim öğretim süresince okulunu bitirenlerden daha önceki kararımız, harç ve katkı payı alınmıyordu. Ancak bu süre içerisinde eğitimini tamamlayamayanlardan yüzde 50 veya yüzde 100, yüzde 150 artırımlı değil, o sene için ne kadar öngörüldüyse, beşinci, altıncı yedinci yıl olan öğrenciler sadece bu katkı payını ödeyecekler. Lisans üstü öğrenciler de aynı uygulamanın içerisinde kalacak ve eğer bugüne kadar artırımlı olarak katkı payı ödemiş olanlar varsa, normalin dışındaki kısım kendilerine iade edilmiş olacak.

(MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın adaylığı) Bu kriz değildir, kriz sayılmaması gerekir. Bu tartışmalar artık dünde kalmıştır. Dün saat 17.00 itibarıyla MİT Müsteşarı Sayın Fidan'ın görevinden ayrıldığı ve milletvekili aday adayı olduğu bir gerçektir. Dolayısıyla bu konunun tekrar tartışılması, tekrar gündemde tutulmasının hiçbir faydası yoktur. Ortada sadece bir gerçek var, Sayın Başbakanımızın uygun bulması ve takdirleriyle MİT Müsteşarı Sayın Fidan görevinden ayrılmış ve milletvekili aday adayı olmak isteğini ortaya koymuştur. Sayın Başbakanımızın taktiri söz konusudur. Onun takdirinin söz konusu olduğu bir yerde de artık hiçbirimizin yorum yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Bakanlar Kurulunda, Maarif Vakfıyla ilgili çalışmaların büyük ölçüde tamamlandı ve gelecek günlerde son şekline getirip TBMM'ye sevk edilecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler