YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan Gökçek'e zehir zemberek sözler!
Çankaya Köşkü’nde ilk kez toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Bülent Arınç istifa çağrısı yapan Gökçek'e sert tepki gösterdi.
Arınç'tan Gökçek'e zehir zemberek sözler!
23 Mart 2015 / 23:55 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 07:31

Toplantı sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirileriyle Türkiye gündemini değiştiren Başbakan yardımcısı Bülent Arınç açıklama yaptı. Arınç kendisini istifaya davet eden Anklara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e çok ağır sözlerle cevap verdi.

İstifa çağrılarına cevap

Gökçek benimle ilgili bazı tweetler atmış, Bu terbiyesizce bir açıklamadır. Bana arkadaşlarımız Gökçek kim siz kimsiniz muhattap almaya gerek yok dedi. Allah kısmet ederse bu görevde olmayacağım sadece emekli maaşıyla geçinen biri olarak Ankara'nın sokaklarında gezeceğim. Beni istifaya çağırmak kimsenin haddi değil. Benim Gökçek'e değil ama eşine büyük bir saygım var. Gökçek'le ilgili konuları 8 Haziran'dan sonra konuşmak isterim. Koltuk sevdasında değilim, AK Parti'yi yıpratacak bir şey içinde olmam. Gökçek benim istifamı isteyecek kadar haysiyetli bir adam değildir. 

Oğlunun vekilliğini garantiye almak istiyor

Benim hakkımda kimlerin konuşacağını çok iyi biliyoruz. Bunların çetelesi elimizde. İsterseniz bunları size 8 Haziran'da açmanız için bugün verebilirim. Gökçek Bakın sayın demiyorum. O bir yerlere yaranmak ve oğlunun milletvekilliğini garantiye almak istiyor. Herkes benim cemeate karşı görüşümü bilir ama 17 ve 25 Aralaık davalarından sonra ben hükümetin yanında oldum.

Gökçek bu yapının kucağına oturmuştur

Gökçek Belediye Başkanlığı döneminde oy istersen bu yapının kucağına oturmuştur. Onlara yurt yerleri vermiştir. 30 Mart'a kadar bu paralel yapıyla ilgili ağzından bir kötü söz çıkmamıştır. Verdiği yerleri iptal etmek için mahkemelerde koşmaktadır. 

"8'inden sonra hesabını sorarım"

Hıncını bir şekilde çıkarmak istiyor 8 Haziran'a kadar müsaade. 8'inden sonra hesabını sorarım. Birileri arkadan kuklacılık yapmak istemişse benim kulaklarım iyi duyar. Bana bunu saldırtanları 8'inden sonra çıkarırırım.

(Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasınaki cumartesi yapılan görüşme) Zannedersem bir açıklama yapıldı bu konuda. Haberdar değilim ben özel kalem müdürlüğü yapmıyorum. Pazar günkü açıklamaların bu görüşmeyle hiçbir ilgisi yok.

Öcalan'ın Nevruz mesajında hangi hususlar olduğunu Kamu Güvenliği Müsteşarlığı analiz ediyor. Bizim beklentimiz farklıydı olmaması gerekenler çıkmalıydı. Açıklandığı kadarıyla bile olumlu bulduğumu söylemiştim.

melih1.jpg

aferin!
 // hayrettin
şimdi de sıvayın. birisi neredeyse ülkeyi gezicilere teslim ediyordu, diğeri varsa yoksa ben diyor. gidin artık. gerçek dava adamları gelsin. benlik davası güdüp liderinize ve davanıza ihanet etmeyin....
23 Mart 2015 Pazartesi 22:12
.. .
 // Bozbey
Bu arınç ne yapmaya çalışıyor anlamadım ama partiye zarar verdiği çok açık derhal önlem alınmalı...
23 Mart 2015 21:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler