YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan gazeteciye anlamlı cevap
Bakanlar Kurulu sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir gazetecinin Cemil Bayık ile ilgili sorusu üzerine ders niteliğinde cevap verdi.
Arınç'tan gazeteciye anlamlı cevap
04 Kasım 2014 / 08:20 Güncelleme: 04 Kasım 2014 / 10:28

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Arınç'a bir gazeteci, terör örgütü Cemil Bayık'ın açıklamalarını sorunca beklemediği bir yanıt aldı.

Bülent Arınç'ın konuşmasından satır başları:

Cemil Bayık kim?

Gazetecinin sorusu: Cemil Bayık'ın 3. ülke olarak ABD'nin gözlemci ülke olması tavsiyesi vardı. Bunun için ne söyleyeceksiniz?

Cemil Bayık kim" diye sorsam tuhaf olur ama bugün okuduğum bi haberde "terör örgütü yoneticisi" olduğu yazıyordu. Dolayısıyla terör örgütü yoneticisi sıfatında birine "başbakan yardımcısı" olarak muhatap alıp cevap verirsem, Türkiye Cumhuriyeti'ne yazık olur.

Bugün AK Parti olarak bizim için önem bir gün. Bundan 12 yıl önce 3 Kasım 2002'de tek başımıza iktidara gelmiştik.

Karaman Ermenek'teki maden faciası

Gelinen noktayı hepimiz biliyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Bakanlarımız zaman zaman açıklama yapıyor. Madenlerdeki iş güvenliği konusu kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Kişisel verilerin korunması

Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ kişiler verilerin korunmasıyla ilgili bilgi verdi. Kişisel verilerin korunması kanunu bu yasama dönemi içerisinde çıkarılacak.

İç güvenlik paketi

4 kanun tasarısı Bakanlar Kurulu'nda görüşüldü. Paketin Meclis'e gönderilmesi kararı alındı.

Boğaz'da tekne faciası

Olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı. 24 ceset denizden çıkarıldı, 6 kişi kurtarıldı. Bu bir insanlık faciasıdır, önlemek için bütün çalışmaları yapıyoruz.

MGK toplantısı gündemi

Konuşmalar gizlilik içerisinde cereyan eder, açıklanamaz. MGK toplantısında konuşulanlar orada kalır. Legal görünümlü illegal yapı tanımlaması hukukidir. Cemaatler sosyolojik varlıklardır, sonradan değişmiş bir yapıya bürünmüş ise tedbir almak gerekir. Cemaatler konusu kesinlikle ele alınmamıştır.

Kobani'ye ikinci Peşmerge geçişi iddiası

İkinci bir grubun gideceği kesinlikle doğru değildir. Kobani'ye ikinci bir grup peşmergenin gitmesi yönünde herhangi bir talep gelmemiştir.

Çözüm süreci

Bu proje olacak diye öldürme, yakıp yıkma düşünülemez. Bizim çok önem verdiğimiz bir hayati konudur. Bu süreç olacak diye kamu düzeni bozulamaz. HDP'li bazı vekiller hakaret hakkını kendinde görüyor, ayarları yok. Eleştiri sizin için az bile, buna tahammül edeceksiniz. Nerede nasıl konuşacakları ile ilgili bir düzenleri yok.

Canlar mallar zarar görecekse süreçten bahsetmek garip. Sürecin devam etmesi için sabır gösteriyoruz. HDP suçunu kabullenmek yerine alay etme tavrına girdi. HDP sorumlularını inkar ediyor.

 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler