YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan 'fire' açıklaması
Arınç'tan 'fire' açıklaması
04 Mayıs 2010 14:48
Bülent Arınç, Anayasa değişikliği paketindeki 8. maddenin reddedilmesiyle ilgili olarak 'Buna yol kazası olarak bakıyoruz' dedi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anayasa değişikliği paketindeki 8. maddenin reddedilmesiyle ilgili, ''Buna yol kazası olarak bakıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Bütün paket oylanıp tamamlanıncaya kadar, bütün milletvekili arkadaşlarımızla ve parlamento çatısı altında bulunan bütün milletvekilleriyle oylamalara devam edeceğiz'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Türkiye Kalkınma Bankası Genel Müdürlüğü Sergi Salonu'nda düzenlenen ''Kula Fuarı''na katıldı. Arınç, burada gazetecilerin, Anayasa değişikliği paketindeki siyasi partilerin kapatılmasına ilişkin maddenin reddedilmesine ilişkin sorularını yanıtladı.

Maddenin TBMM Genel Kurulu'nda 330'un altında oy alarak düşmesinden veya reddedilmiş olmasından üzgün olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

''Bu, çok önemli bir maddeydi. Türkiye'de siyasi partiler rejiminin daha güçlenmesi açısından, siyasi partilerin gelişigüzel kapatılmaması, siyasette vazgeçilmez demokratik unsur olan partilerin daha güçlü bir yapıya kavuşması açısından düzenleme yapılacaktı ama belki bazı sebeplerle bu madde, diğerlerinden farklı olarak yeterli oyu almadı.

Buna, Anayasa değişikliğinde bir yol kazası olarak bakıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Bütün paket oylanıp tamamlanıncaya kadar bütün milletvekili arkadaşlarımızla ve parlamento çatısı altında bulundurduğu bütün milletvekilleriyle oylamalara devam edeceğiz.'' A.A.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler