YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan CHP'ye sert eleştiri
Arınç'tan CHP'ye sert eleştiri
13 Ocak 2013 14:20
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP'yi eleştirdi, '63 yıldır iktidara gelemediniz.' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP'nin 63 yıldır tek başına iktidara gelemediğini belirterek, ''Bizi Atatürk kurdu, devleti biz kurduk, cumhuriyeti biz getirdik demeleri bu sonuçların, bu başarısızlıkların üzerini örtmüyor. Sen parti değilsin bir defa. Atatürk'ün kurması, cumhuriyeti getirmesi, bunlar geçmişte yapılan başarılar, çok önemli şeyler ama sen bugün nesin  Neden 62-63 yıldan beri iktidarda olamıyorsun '' dedi.

Arınç, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı'nca genel merkezde düzenlenen ''Siyasi ve Hukuki İşler Başkanları Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı''na katılarak, hükümetin icraatlarına ilişkin konuşma yaptı.

Demokrasinin ortak payda olduğunu, çoğulculuk ve katılımcılığa önem verdiklerini anlatan Arınç, kıyafet, inanç, düşünce ve bölgesel farklılıklardan dolayı ayrışmaya götürülmüş toplumu kucaklaştırmak için çalıştıklarını, bunun da gerçekleştiğini ifade etti. Arınç, ''Geçmişte olandan yüz misli daha fazla gerçekleşti. Çok şükür bugün Türkiye'de kimse kimseyi ayrımcılıkla suçlayacak halde değil. Bazı örnekleri var, hala bazı suçlamalarla bazı insanların veya grupların bu yaftayla suçlanmaya çalışıldığını görüyoruz ama bu giderek marjinalleşiyor. Türkiye demokrasinin büyük paydasını AK Parti döneminde daha fazlasıyla yaşamaya başladı'' diye konuştu.

Muhafazakar, demokrat kimliğin, ''değerlere sahip çıkmak ve demokrasiyi olmazsa olmaz kabul etmek'' olarak tanımlanabileceğini söyleyen Arınç, ''CHP ne kadar muhafazakar, ne kadar demokrat kendileri anlatsınlar. MHP ne kadar muhafazakar, ne kadar demokrat kendileri anlatsınlar. Dünyada modası geçmiş şeylerle hala ayakta durmaya çalışmak rüzgara karşı meydan okumaktır. Bu çok yanlış bir şey. Bizim ortaya koyduğumuz kimlik, dünyada genel kabul gören bir kimliktir ve dünyadaki siyasi değişimlere bakınız pek çoğu bu noktada büyük bir güçle ilerlemektedir'' dedi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler