YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan CHP'li Haluk Koç'a Hakan Fidan cevabı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, CHP'li Haluk Koç'un Hakan Fidan ile ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Arınç, Koç'un açıklamalarını 'cehalet'olarak niteledi.
Arınç'tan CHP'li Haluk Koç'a Hakan Fidan cevabı
10 Mart 2015 / 02:01 Güncelleme: 10 Mart 2015 / 02:05

Bu kadar da cehalet ilim tahsili ile olur

CHP Sözcüsü Haluk Koç'un Hakan Fidan ile ilgili açıklamalarını nasıl değerlendirdiği sorulan Arınç, şöyle konuştu:

"Çok konuşan ama boş konuşan insanlar üç, dört tanedir. Bunlardan bir tanesi de o kişidir. Soyadının öyle çok iddialı olduğuna bakmayın aslında boş konuşan, ağzına geleni söyleyen, hakaretten başka bir şey bilmeyen bir garip siyasetçidir. Her kamu görevlisi milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrılabilir. Geri dönüşleri de mümkündür. MİT Müsteşarının aday adaylığından sonra geriye dönmeyeceğini bir partiye üye olmakla da alakası yok. Aday adaylığını koyan bir insan otomatikman partiye üye olmak durumunda değil. Kişi, ben aday adaylığından vazgeçiyorum diyecektir. Ona onay veren makam da eski görevine iade edecektir. Bu işlem de tamamlanmıştır. Şimdi o konuşan kişi bu adam aday adayı oldu. Bu partiye de üye oldu. Artık geri dönemez derse cehaletini ortaya koyar. Bu kadar cehalet de ancak ilim tahsiliyle mümkündür"

Haluk koç ne demişti?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Koç, eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adaylığını geri çekmesi ile ilgili yazılı açıklama yaparak şu ifadeleri kullanmıştı:
"Türkiye Cumhuriyeti'nin istihbarat örgütü başkanlığından istifa ederek bir siyasi partiye kaydını yaptıran ve milletvekili adayı olduğunu açıklayan Hakan Fidan, bugün bir açıklama daha yaparak üyesi olduğu iktidar partisinin milletvekili adaylığından da çekildiğini duyurdu. Birçok oyun ve pazarlığı içerse de milletvekili adaylığından çekilmek Hakan Fidan'ın hakkıdır ama herkes şunu çok iyi bilmelidir ki bir siyasi partiye üye olan Fidan yeniden MİT Müsteşarlığına getirilemez ve getirilmemelidir."

 

AJANSLAR

gizli gündemleri olanlar yine ters köşe oldu..
 // atiker
pansilvanya aklı ile kaos ihanet yöntemlerine teslim olan muhalefet hakan fidanın mite dönmesinden dolayı ters köşe oldu paralel yapı ve diğer terör örgütlerini iyi bilen ve yapabilecekleri hinlikleri önceden ön gören bir mit müstaşarını isterlermi cb ülkenin seçim süreciyle kritik bir dönemden geçtiğini bildiği için fidanı yeniden mitin başına dönmeye ikna etti paralel ve ortakları için felaket bir seneryo idi fidanın allah yardımcısı olsun ortalık kurtoğlu kaynıyor.......
10 Mart 2015 Salı 10:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler