YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan Baykal'a çağrı
'Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı...
Arınç'tan Baykal'a çağrı
26 Şubat 2010 / 12:45 Güncelleme: 26 Şubat 2010 / 12:47

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BDP'li Sırrı Sakık'ın sözleri konusunda, ''Sayın Sakık dün bunu açıkladıysa sanıyorum siyaset gündeminde en önemli konulardan birisi olmuştur'' dedi.

Bakanlar ve parti yöneticileri, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı için genel merkeze gelişlerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün TBMM Genel Kurulu'nda BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın, ''CHP barajın altında. Sayın Genel Başkanınız bize elçi gönderdi, 'Sizinle ittifak yapmaya hazırız, Türk'ü, Sakık'ı, Yurttaş'ı kaldıramam ama bana 20 militan gönderin onları aday edeyim' dedi'' şeklindeki açıklamasını soran basın mensuplarına şunları söyledi:

''Sırrı Sakık önemli bir konuyu anlattı. Doğrudur yanlıştır, bunu bilmem... Ama CHP, bunun doğru olmadığını iddia ediyorsa, ki çıkan sözcü aynı konuşmayı yaptı, ama bunu cevaplandıracak kişi Sayın Baykal'dır. Sayın Mustafa Özyürek'in orada hiçbir sıfatı yok. 1999 seçimlerinde CHP barajın altında kalmıştı... Ve Mustafa Özyürek'in de hiçbir sıfatı yoktu.

Dün de grup başkan vekili olmadığına göre bu açıklamayı yapmak ona düşmez. Sayın Baykal da o sırada kuliste oturup çay içiyordu. Yani CHP eğer bunu cevaplandırmak isteseydi, Sayın Baykal Genel Kurul salonuna girer ve Sayın Sakık'ın sözlerine karşı birinci ağızdan cevap verirdi. Ben doğrusu böyle bir cevabı bekliyorum. Daha sonra kulisten ayrılırken bir şeyler söylediğini televizyonlardan öğrendim. Ama Genel Kurul salonunda Sayın Sakık'ın sözlerine cevap vermek, Sayın Baykal'a veya o tarihlerde partinin en sorumlu mevkisinde olan insanlara düşerdi.

Bunun 99 seçimlerinde olduğu söyleniyor. Bildiğiniz gibi 1991 seçimlerinde de Halkın Emek Partisi'nin milletvekilleri Sosyaldemokrat Halkçı Parti içerisinden seçilerek gelmişti. Kürsüde Leyla Zana ile Hatip Dicle ile yaşanan Kürtçe yemin krizi SHP milletvekilleri olarak bu kişiler tarafından meydana getirilmişti. Yani 1991'de böyle bir ittifak yapıldıysa 99 da böyle bir ittifak yapılmaması için de hiçbir sebep yok.

Gerçekten, Sayın Baykal'ın sanıyorum bugün bir basın toplantısı yaparak, bunu çok açık yüreklilikle açıklaması lazım. Bu çok ayıplanacak, çok çirkin, çok kötü bir şey de olmayabilir. Barajın altında kalmayı garanti gören bir partinin ittifak arayışları içinde olmasını elbette siyasetin doğası gereği tabi karşılamak da gerekebilir. Sayın Sakık dün bunu açıkladıysa sanıyorum siyaset gündeminde en önemli konulardan birisi olmuştur.''

A.A.

Biz eskileri hatırlıyoruz.
 // ibrahim çelikoğlu
Ev önünde kuyumuz vardı.Suyu yemeklere kullanılmaz temizlikte kül suyu yapılır kullanılırdı.Şehir suyu çeşmeleri mahallede bir iki yerde.
Hergün suya gitmek şarttı.Bizler okul önceside dahil,beş altı yaş herhalde,su getirmek mecburiyetindeydik.CHP tek parti zamanı,ev bahçesine hortum takılıysa saatlarca su için beklediğimiz zamanları biliyorum.Araba yok.Cip.Bozulursa parça karaborsa.Yandınız.CHP
taraftarları tüm devlet nimetlernden faydalanıyor.Kumar oynanmı...
27 Şubat 2010 11:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler