YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'ın yerine sürpriz isim!
Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 22.00’de Çankaya Köşkü’nde Davutoğlu’na Hükümet kurma görevi verecek. Dışişleri için iki isim var. En az altı Bakan değişecek.
Arınç'ın yerine sürpriz isim!
28 Ağustos 2014 / 09:52 Güncelleme: 28 Ağustos 2014 / 09:59

Ak Parti kulislerine göre Erdoğan’ın danışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın kabineye girmesi kesin gibi. Akdoğan’ın yeni dönemde Bülent Arınç’ın yerine Hükümet Sözcüsü olacağı konuşuluyor.

Ali Babacan kaldı

Davutoğlu’nun seçimlere kadar beraber çalışmayı istediği Ali Babacan da koltuğunu koruyacak. Ahmet Davutoğlu’nun yerine yeni Dışişleri Bakanı olarak Mevlüt Çavuşoğlu’nun adı geçiyor.

Davutoğlu: Kabine Cuma öğlene kadar bitmiş olur 

Ak Parti Genel Başkanlığı'na seçilen Ahmet Davutoğlu ilk röportajını memleketi Konya'da yayın yapan KONTV'ye verdi.

Yeni kabinenin kurulmasına ilişkin de konuşan Davutoğlu, "Kabine kuruluşu, cuma öğlene kadar bitmiş olacak. Türkiye'nin zaman kaybına tahammülü yok" ifadelerini kullandı.

"Yeni Kabine Cuma günü"

Erdoğan bugün kongre öncesi yaptığı konuşmada "Ortak adayımız Dışişleri Bakanımız, Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu Bey oldu. Cumhurbaşkanılığı ile ilgili yemin törenini yaptıktan, devir teslimden sonra kendilerine kabineyi kurma görevini vereceğiz. Cuma yeni kabinemizi kuracağız. Sizlerden ayrılmıyorum, bunu bilmenizi istiyorum. Bugüne kadar Genel Başkan, Başbakan sıfatıyla aranızdaydım bundan sonra 10 Ağustos'ta seçmiş olduğunuz ilk cumhurbaşkanı olarak aranızda olacağım" demişti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler