YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'ın yerine kim geçecek?
Arınç'ın yerine kim geçecek?
12 Aralık 2013 11:45
Siyaseti bırakacağını açıklayana Bülent Arınç'ın yerine kim geçecek?

Yerel seçimlerde Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Hatay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in Gaziantep ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir'e büyükşehir belediye başkan adayı olmasından sonra herkes bu 3 ismin yerine gelecek isimleri merak ederken asıl sürpriz Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın yerine gelecek isimde yaşanacak...

Arınç'ın yerine dışarıdan bir isim

Daha önce yaptığı açıklamada bundan sonraki hayatında siyasetle uğraşmayacağını dile getiren Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı istişareden sonra böyle bir karar almıştı. Aralık ayı içerisinde kabineden 3-5 ismi değiştirmesi beklenen Başbakan Erdoğan, Arınç'ın alternatifini de Meclis dışından buldu.

Efkan Ala Başbakan Yardımcısı mı olacak? 

Haber 7'den Ömer Süt'ün haberine göre; Bugünlerde Ankara kulislerinde dolaşan müthiş iddiaya göre, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Arınç'ın yerine Bakanlar Kurulu'na girecek.

2007 yılından bu yana Başbakanlık Müsteşarlığı görevini sürdüren Ala'nın Başbakan Yardımcısı olması bekleniyor. Milletvekili olmayan Ala'nın AK parti tarafından 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde ise milletvekili adayı olarak gösterilmesi bekleniyor.

Yeni Başbakanlık müsteşarı kim olacak?     

Yine bir başka iddiaya göre ise, Efkan Ala'dan boşalan Başbakanlık Müsteşarlığı koltuğuna ise İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu'nun oturması tahmin ediliyor.

Başarılı bir devlet adamı olan Hacımüftüoğlu, Taraklı, Şemdinli, Doğanyurt, Ceylanpınar, Serinhisar ve Akhisar kaymakamlığı yaptıktan sonra Başbakan Erdoğan'ın memleketi Rize'de valilik görevinde bulundu. Müftüoğlu, sırasıyla Devlet Personel Başkanlığı Başkan Yardımcılığı, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı da yaptı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler