YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'ın dengi bakın kim?
Arınç'ın dengi bakın kim?
13 Ocak 2010 11:41
"İkisi birbirine çok yakışır"

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, ''Söylemleriyle eylemleri birbirini tutmayan politikacıların başında geldiğini'' ileri sürerek, ''Arınç'ın dengi Zahit Akman'dır'' dedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, dün kendisine yönelik sözlerine, düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Arınç'a, ''Madem ki ben sizin denginiz değilim, o halde bana niçin soru sorup yanıt bekliyorsunuz? Soru sorarken denginiz oluyorum da, uygarca, karşılıklı konuşmaya sıra gelince mi denginiz olmuyorum? Acaba benimle uygarca tartışmaktan kaçınma nedeni, kendisinin mi yoksa Adalet ve Kalkınma Partisi MKYK'sının mı kararıydı?'' sorularını yöneltti.

Siyasal yaşamında en ürktüğü kişilerin, ikiyüzlü politika izlemeyi ilke edinenler olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, bu kişilerin söylemleriyle eylemlerinin taban tabana zıt olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, ''Bu kişilerle tartışmanın zorluğunu biliyorum, bunun bilincindeyim. Ama birilerinin bu insanların maskesini indirip, gerçek yüzlerini teşhir etmesi gerekiyor. Sayın Bülent Arınç da söylemleriyle eylemleri birbirini tutmayan politikacıların başında gelmektedir'' görüşünü savundu.

Kılıçdaroğlu, Arınç'ın denginin kim olduğunun sorulmasına, ''Arınç'ın dengi Zahit Akman'dır. Sözünü geçiremediği, önünde eğilip büküldüğü, arkasında Başbakan'ın beklediği Sayın Akman, bence Arınç'ın dengi olabilir. İkisi birbirine çok yakışırlar'' karşılığını verdi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler