YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'ın 'çok güzel' dediği karikatür
Arınç'ın 'çok güzel' dediği karikatür
07 Ocak 2012 19:29
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ak Parti İzmir İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi'ne katıldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Biz 3 dönemdir oy yüzdesini yükselten partiyiz. Alnımız açıktır, başımız diktir. Attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün yaptığımız her işin hesabını şerefle veririz'' dedi.

Arınç, eşi Münevver Arınç ile Kaya Termal'de düzenlenen Ak Parti İzmir İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi'ne katıldı.

Arınç, kongrenin başarılı geçmesini dileyerek başladığı konuşmasında gençlerle büyük gurur duyduğunu belirtti ve kongrelerin partilerin siyasi gücünü göstermek, birlik ve beraberliği bütün dünyaya ilan etmek için görsel sunumlarla birleştirilen büyük toplantılar olduğunu ifade etti.

Bülent Arınç, konuşmasının sıklıkla ''Ödemiş seninle gurur duyuyor'', ''Kaymakçı seninle gurur duyuyor'' tezahüratlarıyla kesilmesi üzerine, ''Cümle şahit olsun ki öncelikle Ödemiş sonrasında Kaymakçı benimle gurur duyuyor.  Ben de sizin yaşınızdayken bu heyecanı gösteriyordum. Bu günler bu heyecanların gösterildiği yaşlar. Artık biraz yaşlandık, orta yaşlı bir ağabeyiniz olduk. Birkaç dakika konuşmama müsaade edin'' dedi.


-''3 dönemdir üst üste oy oranımızı yükseltiyoruz''-


AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları heyecanın kat kat tüm İzmir'e yayılacağına inandığını da kaydeden Bülent Arınç, şunları söyledi:

''Biz AK Partiliyiz, AK Parti büyük ve güçlü bir parti. Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden bu yana Demokrat Parti'yi, Adalet Partisi'ni başarılı gördük. Anavatan Partisini başarılı gördük ama biz 3 dönemdir oy yüzdesini yükselten partiyiz. Alnımız açıktır, başımız diktir. Attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün, yaptığımız her işin hesabını şerefle veririz. ''

Arınç, konuşmasına şöyle devam etti:

''Biz büyük bir partiyiz. Bu salonları dolduruyoruz ama bazen sudaki balıklar gibi dışarıdaki dünyadan haberimiz olmayabilir. Bursa Gençlik Kolları Kongresinde sınama yaptım. Arkadaşlara sordum. 2002'de aldığımız oy miktarı nedir söyleyin bana dedim. Farklı rakamlar söylediler. Arkadaşlarımız yüzde elliye saplanıp kalmışlar. 2002'de 40-50 yıllık siyasi partilerle mücadele ederken henüz 15 aylık AK Parti yüze 35 oy oranı ile 11,5 milyon oy almıştı. 5 yıl sonra 16,5 milyon seçmen AK Partiye 2007'de oy verdi. 6 önce de yüzde 50 oy aldık 22,5 milyon oy aldık. Her seferinde oyunu 5,5 milyon artıran bir partiyiz, 11,5 milyon oydan 22,5 milyon oya 3 seçimde çıkmış partiyiz. Hamd olsun, bunlar göğsümüzü kabartıyor. Ne kadar iftihar etsek azdır. Bize güvenenlere teşekkür ederiz.

Bu yüzde 50 oy oranını yakaladığımız seçimlerde pek çok karikatürist gönüllerinden geçeni kağıda döktü. Bir tanesi çok güzeldi. Tayyip Bey mağrur, karşısındaki iki kişiye soruyor. Söyleyin bakalım hanginiz bana oy verdiniz  Karşısındaki iki kişiden biri Sayın Bahçeli, diğeri de Kılıçdaroğlu.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler