YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'ı ağlatan olay ne?
Bülent Arınç, Diyarbakır'da geçtiğimiz aylarda faili meçhul bir şekilde ölen Ceylan Önkol'dan bahsederken gözyaşlarını tutamadı.
Arınç'ı ağlatan olay ne?
11 Kasım 2009 / 17:55 Güncelleme: 11 Kasım 2009 / 18:07

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, demokratik açılım ile ülkede artık faili meçhulleri ve yargısız infazları bitirmek istediklerini söyledi. Bu ülkede bir dönem asit kuyuları, işkenceler ve yargısız infazlar olduğunu anlatan Arınç, işkenceye sıfır toleransı olan bir ülke oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ı ziyaret etti. Arınç ve Eker daha sonra üniversitenin 2009-2010 akademik yılı açılış törenine katılmak için kongre merkezine geçti. Akademik Yılı açılış töreninde konuşan Arınç, 'demokratik açılım' ile ilgili mesajlar verdi. Arınç, artık faili meşhul cinayetler, yargısız infazlar olmasın diye ğraştıklarını söyledi. İnsanların kendi kimliğiyle özgürce yaşadığı bir ülke için gayret sarf ettiklerini vurgulayan Arınç, "Siyasette bulamadığımız mutabakatı halkımızla bulacağız. Üç-beş yıllanmış, kaşarlanmış siyasetçiyle uğraşmayacağız. Halkımızla kucaklaşacağız." dedi.

 

Üniversite önündeki protestocu gençlere de değinen Arınç, "Onlar da benim kardeşlerim" diye niteledi. Ülkedeki faili meçhuller ve yargısız infazları bitirmek için uğraştıklarını anlatan Arınç, geçtiğimiz aylarda fail-i meçhul bir şekilde ölen 12 yaşındaki Ceylan Önkol'dan bahsederken gözyaşlarını tutamadı.

 

 

ARINÇ'IN AĞLADIĞI KONUŞMA

 

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler