YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'dan 'Suriye uçağı' açıklaması
Arınç'dan 'Suriye uçağı' açıklaması
23 Mart 2014 19:57
Arınç, sınır ihlali yapan Suriye uçağının Türk silahlı Kuvvetleri tarafından vurularak düşürülmesini değerlendirdi. Arınç, "Kahraman askerlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Balıkesir'de partisinin düzenlediği mitinge katılarak halka seslendi. Bağlar Sokağında düzenlenen büyük mahalle mitinginde binlerce vatandaşa seslenen Bülent Arınç, buradaki konuşmasının bir bölümünde Türk hava sahasına izinsiz giriş yapan Suriye'ye ait askeri uçaklardan birinin Türk pilotları tarafından düşürülmesiyle ilgili konuştu.

Başbakan yardımcısı Arınç, "Bildiğiniz gibi Türk Hava Kuvvetleri uçaklarımız bir Suriye uçağını düşürdü. Ben bu uçaklarımızı, pilotlarımızı, kahraman askerlerimizi tebrik ediyorum. Çünkü Suriye'de yaşanan olaylar sebebiyle Türkiye hava sahasını ihlal eden bu uçaklar önce birkaç defa ikaz ediliyor; kendi bölgene git deniliyor. Bunlar 8 mil, neredeyse 10 kilometre kadar içeri girmişler.

Bizimkiler de son uyarıyı yaptıktan sonra bir tanesi işin bozulduğunu anlayınca Suriye tarafına kaçıyor, öbürü Türkiye tarafında kalınca uçaklarımız da onu bombalayarak düşürüyorlar. Genelkurmayın açıklaması şimdi geldi, Suriye tarafından kasit bölgesine düşmüş. Bizim askerimiz bunları affetmez. Angajman kurallarını değiştirdik, ne yaparlarsa misliyle karşılığını bulacaklardır" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler