YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Yazıklar olsun onlara
Bülen Arınç, darbe iddiaları ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.
Arınç: Yazıklar olsun onlara
29 Ocak 2010 / 22:00 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 22:14

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Yazıklar olsun onlara. Yazıklar olsun ki millet iradesine karşı kendileri, zorla ve dayatmayla ve bir takım güç kullanmayla Türkiye'de hükümetleri devireceklerini zannediyorlar'' dedi.

Bakan Arınç, Akhisar Gölet ve Yaşam Merkezi'ndeki AK Parti Manisa Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yalnızca milletin desteğine güvendiklerini söyledi. Bakan Bülent Arınç, şunları kaydetti:

''Benimle ilgili olduğu söylenen soruşturma başlatıldı, evimin yakınlarında beni hedef aldığı söylenen bir olay ortaya çıkarıldı. Bununla ilgili soruşturmalar yapıldı. Hala da devam ediyor. Bugünlerde açıklanan iddianamenin içinde Sayın Başbakan'a yönelik kötü düşüncelerin olduğunu görüyoruz.

Herhalde birilerinin aklından ne geçirdiğini, 8 sene içinde AK Parti'yi devirmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek ne herzeler yediğini biliyorsunuz artık. Buna rağmen dimdik ayaktayız. Yanlış yapanlar yanlışlıklarını görecekler. Sadece halka ve milletin desteğine güveniyoruz. Halk bizimle olacak çünkü biz milletin hayrı için doğru bildiğimiz her şeyi yapacağız. 72 milyon nüfusumuz var birini diğerinden ayırt etmeyiz. Hepsi bizim için 1. sınıf.''

Türkiye'de, geçmişteki yanlışları yapmak için birilerinin çalıştığını belirten Arınç, şöyle devam etti:

''Bunların bir tek hedefi var, halkın seçtiği meşru hükümetler. O hükümetin başındakiler, bakanları, birilerinin hoşuna gitmemiş. Seçim yoluyla devirmek varken halktan umutlarını kestikleri için kendilerine durumdan vazife çıkarmışlar. Şimdi içine düştükleri hazin tabloya bakınız. Çok şükür millet AK Parti'ye güvendiği için hiç pişman olmadı. Pişman olanlar 2010 Türkiye'sinde böylesine geri kalmış, çağdışı düşüncelerle kendisini oyalayan zavallılar. Yazıklar olsun onlara. Yazıklar olsun ki millet iradesine karşı kendileri zorla ve dayatmayla ve birtakım güç kullanmayla Türkiye'de hükümetleri devireceklerini zannediyorlar.''

Millete hizmetkar olmak için yola çıktıklarını kaydeden Bakan Arınç, ''(İki gömleğimiz var, biri bayramlık biri idamlık) diyen düşünceden geliyoruz biz. Bu yol hak yoludur. Dönmek bilmeyiz, yürürüz. Biz böyle geldik, böyle de gideceğiz'' diye konuştu.

Milletin duasını almış insanlar olacaklarını ve arkalarından kimsenin ''yediler, yedirdiler'' diyemeyeceğini söyleyen Arınç, ''Ama bazıları için bunlar utanç vesikası olacak'' dedi.


-''HAK ETTİKLERİ CEZAYI BULURLAR''-


Bakan Arınç, bütün ortaya çıkan planların yargı neticesinde hak ettiği cezayı bulacağını kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bunlar çırpınıştır, bunlar yok oluştur. Türkiye'de hiçbir şey gizli kalmayacak, Türkiye'de hiçbir şey sonuçsuz, cezasız kalmayacak, milletin zararına devam etmeyecek. Vatandaşa tepeden bakılmayacak. Artık Türkiye'de sanal tehlikelerle kimseye gerici gözüyle bakılmayacak. Tarihte olduğu gibi Diyarbakırlı Ahmet, Manisalı Mehmet birbirini kucaklayacak. Korkulardan kurtulan bir rejim olacak Türkiye.

Bugün ses kayıtları, belgeler yayınlanıyor. Bazı güçlü bildiğimiz insanların millete bakışını görüyoruz. Bu bir bitiş ve yok oluştur. İnadına demokrasi, inadına insan hakları...''

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bir kanun teklifinin görüşülmesi sırasında MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik'in cumhurbaşkanını halkın seçmesine karşı çıktığını söyleyen Bülent Arınç, ''Zihniyet bu. MHP de olsa CHP de olsa Cindoruk'un cılız partisi de olsa hepsinin aklından geçen budur. Biz de diyoruz ki egemenlik milletin. Cumhurbaşkanını da halk seçecek, beğenirse bir kere daha seçecek. Kavga, millete ne kadar güvenilecek kavgasıdır'' şeklinde konuştu. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler