YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Tokadından şeref duyarız
Arınç: Tokadından şeref duyarız
25 Aralık 2011 21:02
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bizi dövecekse millet dövsün. Başkasının küçültücü ifadesine bile razı olmayız. Milletimizin tokadından şeref duyarız." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Yüzde 50'nin üzerindeyiz. Anketler yüzde 55 gösteriyor Ak Parti'yi haberiniz olsun. CHP'yi yüzde 19 gösteriyor. Yüzde 16'ya yaklaşmış MHP'yi gösteriyor. Yüzde 6 BDP'yi gösteriyor. Onların hepsini topla iki ile çarp karekökünü al bizim yarımız bile etmiyor." dedi.

"ÜÇÜNCÜ ÇOCUK ELDE"

Arınç partisinin Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 3. Olağan İl Gençlik Kongresi katılmak için Bursa'ya geldi. Salon girişinde il yöneticileri tarafından karşılandı. Arınç'ı karşılayanlar arasında elinde döviz bulunan bir kişi de vardı. Başbakan'a geçmiş olsun dileğini döviz aracılığıyla duyaran vatandaş Arınç'a "Başkanım hoşgeldiniz" dedi. Şahsın elindeki dövizi okuyan Arınç elini sıkarak "Kendine iyi bak" diye mukabelede bulundu. Arınç'a doğru eğilen vatandaş "Sağ olun Allah razı olsun. Üçüncü çocuk elde" dedi. Arınç, "Ne diyorsun ya Allah hayırlı etsin" şeklinde mukabelede bulundu. Yaşanan bu diyologlar orada bulunanların gülmesine sebep oldu. Arınç daha sonra yanındakilerle birlikti kongre salonuna girdi.

Burada yaptığı konuşmada 10 seneden beri Ak Parti'nin ülkede var olduğunu söyleyen Arınç,"10 sene öncesi başkaları vardı. Şuanda bir kısmının partileri kapanmış. Biraz önce Aydın Menderes'e oy vermeyenlerden bahsettim. Şimdi öyle iki tane parti var mı Türkiye'de? Tabelası bile yok. Anavatan Partisi'nin şuan tabelası var mı? Öyle bir parti devam ediyor mu? DYP'nin şuanda tabelası var mı? Cumhurbaşkanlığı seçimine girmeyerek Türkiye'yi kilitleyen bu iki siyasi parti esasen o gün mefta haline gelmişti. Ama biz bugün varız. Yüzde 50'nin üzerindeyiz. Anketleri yüzde 55 gösteriyor Ak Parti'yi haberiniz olsun. CHP'yi yüzde 19 gösteriyor. Yüzde 16'ya yaklaşmış MHP'yi gösteriyor. Yüzde 6 BDP'yi gösteriyor. Onların hepsiniz topla iki ile çarp karekökünü al bizim yarımız bile etmiyor." dedi.

''DÖVECEKSE MİLLET DÖVSÜN TOKADINDAN ŞEREF DUYARIZ"

Ayda 4 anket yaptırdıklarını vurgulayan Arınç, "Bu anketlerdeki ortak sonuç budur. Birileride başka başka anketlerin peşindeler ismini duymadığımız cismini tanımadığımız. Bugüne kadar bir tek raporu yayınlanmamış anketlerle meşguller. Ama biz çeşitli anket şirketleri ile çapraz usullerle anket yaptıran bir kuruluşuz. Bu anketlerin sonuçlarından sadece birisini söyledim. Ak Parti'nin oyları yüzde 55'u buluyor. Dahada çıkacak inşaallah dahada güzel işler yapacağız. Millete güveniyoruz, millet severse, destek olursa biz yüzde 55'leri değil daha yüksekleri buluruz. Yanlış yaparsak milletimize sırtımızı dönersek, Allah korusun  kendi içimizde ihtilaflar olursa millet elbette oyunu bizden esirger. Millet ne diyorsa odur. Her zaman demişimdir. Bizi dövecekse millet dövsün. Başkasının küçültücü ifadesine bile razı olmayız. Milletimizin tokadından şeref duyarız." şeklinde konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler