YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç tepki gösterdi: Bizi saf mı sanıyorlar?
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, öğrenci evleri konusundaki açıklamalarını 'kriz' diye yorumlayan medyaya tepkili olduğu öğrenildi.
Arınç tepki gösterdi: Bizi saf mı sanıyorlar?
14 Kasım 2013 / 10:15 Güncelleme: 14 Kasım 2013 / 10:29

Arınç yakın çevresine, kendisini öven yazıları kastederek 'Yıllardır düşmanca yayın yapan gazeteler ve yazarlar bize methiye diziyor. Bizi saf mı zannediyorlar' dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında öğrenci evleri konusundaki farklı açıklamaları nedeniyle oluşan hava yerini Arınç'ın 'kardeşlik-dostluk' diye tarif ettiği sıcak atmosfere bıraktı.

Bu atmosferin oluşmasında ise Arınç hakkında AK Parti'den ayrılması yönünde senaryolar ortaya atan ve Arınç'a övgüler dizen köşe yazılarının etkili olduğu belirtildi. Ankara'da köşe yazılarına gözatan Arınç'ın 'Yıllardır bize düşmanca yayın yapan bazı köşe yazarları ve gazeteler şimdi methiyeler diziyorlar. Bunlar bizi saf mı zannediyor' şeklinde yorum yaptığı öğrenildi.

Senaryolara güldü

Arınç'ın, bugüne kadar AK Parti aleyhine yayın yapan kimi gazetelerde kendisi hakkında destekleyici yazılar karşısında da şaşkınlığını gizleyemediği kaydedildi.

Uçakta görüşecekler

Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre Arınç'ın meselenin bu noktaya gelmesinden duyduğu üzüntüyü de çevresiyle paylaştığı belirtiliyor. Başbakan Erdoğan ise Diyarbakır'daki programına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı da dahil etti. Erdoğan ile Arınç, Diyarbakır yolunda uçakta bir görüşme yapacaklar.

Davet ettiler

Başbakan Yardımcısı Bülent arınç dün Meclis'e gelerek bir süre Genel Kurul çalışmalarını izledi. Anayasa Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ile sohbet eden Arınç, bir soru üzerine, 'Davet ettiler, Diyarbakır'a gideceğim' dedi.

Diyarbakır'daki programa Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile ünlü sanatçı Şivan Perwer de gelecek. Böylece Perwer'in 37 yıllık vatan hasreti son bulacak.

Perver: "Arınç ve Erdoğan samimi"

1976 yılında Suriye üzerinden Avrupa'ya giden ve yasal sıkıntılar nedeniyle Türkiye'ye 37 yıldır gelemeyen Şivan Perwer, Mart 2011'de TRT'nin Kürtçe yayın yapan TRT Şeş'te kendisi ile ilgili belgeselde Türkiye'ye neden gelmediğini de açıklarken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın samimi olduğunu ve içlerinin temiz olduğuna inandığını söylemişti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler