YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç tahliye kararlarını değerlendirdi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Arınç, Paralel Yapı soruşturmasında tutuklu bulunanların tahliye edilmesiyle ilgili olarak, " Böyle bir şey belkide yargı tarihinde ilk defa oluyor" dedi.
Arınç tahliye kararlarını değerlendirdi
27 Nisan 2015 / 19:42 Güncelleme: 27 Nisan 2015 / 21:02

Arınç'ın konuşmasında satır başları şöyle;

Bakanlar Kurulu gündeminde ayrıntılı olarak görüşülmedi. HYSK'nın hakimler hakkında alacağı karar merak konusuydu. HSYK 3 hakim hakkında açığa alma kararı aldı.

Böyle bir şey yargıda ilk defa oluyor

Yeni HSYK kanununda yetki gasbında bulunan kişiler hakkında böyle kararlar alması normaldir. Tutuklama ve tahliye ile ilgili kararlar Sulh Ceza'ya verilmiştir. Yetkisiz mahkemenin verdiği karar yok hükmündedir. Takip edilen yolun adeta kumpasa dönüştüğü görülüyor. Böyle bir şey belkide yargı tarihinde ilk defa oluyor. Gözü karalığın bu kadarına pes denir. Türk yargısı kendini hızlıca yenilemelidir. 

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın açıklamaları

Biz KKTC'nin iç işlerine karışmayız. KKTC'ye hiç bir telkinde bulunmadık. KKTC ile Türkiye'nin ilişkisini Ana vatan- Yavru vatan meselesi değil, Bu samimi ilişkiler içinde olduğumuz için bir tanımlamadır. Sayın Akıncı'nın açıklamalarına da saygı duymalıyız. Elbette daha iyi işbirliği imkanlarını aramalıyız. Başka ülkelerle işbirliğimiz KKTC'yle işbirliğimize benzemez.  Yavru vatan sözcüğünü kimsenin yadsımaması gerekir. KKTC'ye mali konularda çok fazla yardımcı oluyoruz.

Putin'in 1915 olayları açıklaması

Putin'in açıklamalarıyla ilgili Bakanlar Kurulu'nda herhangi bir görüşme yapılmadı.

 

hakkı
 // **
sayın arınç, 25 nisan darbesiyle bazılarının neler yapabileceğine tekrar şahit olduk. umarım sizden bu hareketi bölmenizi isteyenleri daha iyi tanımışsınızdır....
28 Nisan 2015 Salı 08:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler